Pikalt oodatud Alfa Romeo Tonale on lõpuks kohal

Itaalia autotootja uus ajastu Stellantise korporatsiooni all on nüüd päriselt alanud. Algselt möödunud aastal ilmuma pidanud kompaktne linnamaastur Tonale on esimene uus mudel, mis välja antud Stellantise katuse all.

Tonale on ehitatud Fiati poolt arendatud platvormile, mida kasutab ka näiteks Jeep Renegade. Ka järgmised Alfa Romeo mudelid hakkavad kasutama uusi globaalselt kasutatavaid Stellantise platvorme.

Uus Alfa Romeo linnamaastur hakkab konkureerima muuhulgas Audi Q3, BMW X3 ja Mercedes-Benz GLC’ga. Itaalia sõiduki eeliseks on autotootja väitel aga kõige parima sõidukogemusega masin omas segmendis. Seda muuhulgas tänu 50:50 kaalujaotusele ja seadistavale vedrustusele.

Saadaval vaid elektrifitseeritud mootorid

Muidugi on Alfa Romeole omane D.N.A. sõidurežiimide valik, muutes natuke auto iseloomu vastavalt vajadusele. Parema pidavuse jaoks saavad esiveolised Tonaled elektroonilise piiratud libisemisega diferentsiaali, mis kasutab mehaanilise diferentsiaali imiteerimiseks pidureid.

Jõuallikate osas on valikud kõik hübriidid. Väiksema võimsusega kerghübriidid saavad 1,5-liitrise, 4-silindrilise turbomootori koos 48-voldise elektrimootoriga. Valikus on 130 hj ja 160 hj võimsusega variandid ning mõlemad saavad 7-käigulise topeltsiduriga automaadi ja esiveo.

Võimsaim Q4 pistikhübriid variant saab huvitaval kombel aga väiksema sisepõlemismootori. 1,3-liitrine MultiAir turbomootor veab esirattaid ja elektrimootori võimsus jõuab tagaratasteni, moodustades kokku 275 hj. Nelikveoline Tonale Q4 kiirendab seisust sajani 6,2 sekundiga ja rahulikuma sõiduga pakub kuni 80 km elektrilist sõiduulatust.

Alfa disain alt ei vea

Disaini poolest on Tonale muidugi ehe Itaalia toode. Kaugelt tuntav kolmnurkne Alfa Romeo esivõre ja modernsematest Alfadest tuntud 3+3 formaadis esi- ja tagatuled on kaugelt äratuntavad. Samuti naasevad pisut uuendatud “telefoni numbriketta” disainiga veljed.

Interjöör on nähtavalt juhikeskne. Keskel asetsev meediasüsteemi ekraan on keeratud natuke juhi poole, koos selle all olevate nuppudega. Vähemalt esitluspiltidel jätab Tonale interjöör sportliku mulje, korraliku küljepolstritega istmete ja punaste õmblustega.

Muidugi on Tonalel digitaalsed näidikud, 12,3-tollise ekraani peal ja mainitud meedisüsteemi puutetundlik ekraan on 10,25-tolline. Kaasnevad ka Apple CarPlay ja Android Auto ning Alfa enda infosüsteem saab ka nüüd läbi mobiilse interneti tarkvara uuendusi teha.

Alfa Romeon Tonale jõuab müügile tänavu sügisel. Hinnad pole hetkel veel avaldatud, kuid võib oodata, et linnamaasturi alghind jääb umbes 40 000 euro kanti.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.