Prodrive Hunter on tänavalegaalne Dakari ralli maastur, mis maksab 1,5 miljonit eurot

Fotod: Prodrive

Prodrive’i poolt ehitatud Dakari ralli sõiduki BRX Hunter T1+ baasil on ehitatud nüüd ka tänavalegaalne maastur. Umbes poolteist miljonit eurot maksev sõiduk on tõenäoliselt kiirem viis mööda metsikut maastikku sõita ja siis tavateid pidi koju tagasi.

Kuigi välimuse järgi seda kohe ei oskaks arvata, on maastur disainitud Ian Callumi poolt. Jah selle sama briti disaineri poolt, kelle juhatuse all disainiti ilusad sportkupeed nagu Aston Martin DB9 ja Vanquish ning Jaguarid XK ja F-Type.

Väga konkreetse ja ilmselgelt otse Dakari ralli maasturist pärit välimusega on Hunter omanäolise disainiga. Konstruktsioon on identne võidusõiduautoga, kuid õnneks on üritatud sõiduelamust natukenegi mugavamaks teha.

Tänavalegaalsel sõidukil on lisatud müraisolatsiooni nii palju kui võimalik. Karmide FIA turvareeglitega kooskõlas olevad istmed on vahetatud natukene mugavamate, kuid siiski vägagi korvistmete moodi istmetega.

Hiigelsuure 480-liitrine kütusepaagi saab asendada pisut väiksemaga, et tõsta pagasiruumi mahutavust. Prodrive eeldab, et potentsiaalsed kliendid soovivad näiteks teha nädalavahetuse autoreise kõrbesse, seega suurem pagasiruum on kindlasti vajalik.

Mootoriks on nii tänavalegaalsel kui ka võidusõiduautol Fordi toodetud 3,5-liitrine kahe turboga V-6. “Tavasõiduki” jõuallikas on aga umbes 200 hj võimsam, tootes üle 600 hj. Kiirendus seisust “sajani” peaks olema alla nelja sekundi ja tippkiirus jääb napilt alla 300 km/h.

Vedrustus on pikakäiguga topeltamortisaatoritega ja 17-tolliste velgede ümber on eriti suured 38-tollised maastiku rehvid. Hunterisse on sisse ehitatud ka õhusurvel toimivad tungrauad, et rehve saaks vahetada kiiremini ja lihtsamalt, kuna keset kõrbe ilmselgelt rehvitöökoda ei leia.

Prodrive toodab kokku 25 tänavalegaalset Hunter maasturit. Sõiduk maksab umbes 1,5 miljonit eurot, millele lisanduvad veel kohalikud maksud. Väga kallis, kuid kindlasti ka väga lõbus mänguasi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.