Uus Land Rover Defender 130 mahutab lausa 8 reisijat

Land Rover on avaldanud suurima variandi uuest Defenderist. Mudelinimi 130 mahutab tänu pikemale kerele kolm istmerida ja on tõenäoliselt parim segu pärismaasturist ja praktilisest pereautost. Kahjuks pole aga V-8 mootor veel suurima Defenderi kapoti alla jõudnud.

Pikema Defenderi puhul jääb maasturi teljevahe samaks, mis lühemal 110 mudelil. Seega lisa 340 millimeetrit on kõik pärast tagatelge. 5358 mm pikkusena on sõiduk natuke pikem, kui näiteks Mercedes-Benzi G-klass või BMW X7.

Suurim uudis on muidugi lisavarustuses leiduv kolmas istmerida. 8-kohalise Defenderi puhul on kõige tagumise istmerea ligipääs Land Roveri sõnul muretu tänu ettepoole liikuvale ja kokkuvolditavale keskmisele istmereale. Autotootja väidab, et ka kõige tagumised istmed on küllalt mugavad, et kolm täiskasvanut saaks mugavalt reisida.

Mugavuse poolest on Defender 130’il näiteks klaasist panoraam katus veel pikem, et kõikidel reisijate oleks rohkem avarust ja valgust. Muidugi on ka mõlemal tagumisel istmereal valik panipaike ja USB-C kaablite pistikuid.

Pikema kere tõttu on suurenenud ka pagasiruum. Langetades mõlemad tagumised istmeread on mahutavus 2291 liitrit, mis kolmanda rea puudumise puhul oleks lausa 2516 liitrit. Hoides teist sõidurida üleval on ruumi 1232 koos volditud kolmanda reaga ja 1329 liitrit ilma lisa reata. Ning kui ka kolmas istmerida kasutuses on, peab asjad 389-liitrisesse pagasiruumi ära mahutama.

Jõuallikate osas on Defender 130 variandil tuttavad P300 (300 hj) ja P400 (400 hj) bensiinimootori variandid, kasutades mahehübriidajamit koos 3-liitrise, 6-silindrilise turbomootoriga. Diiselmootorite variandid on D250 (250 hj) ja D300 (300 hj), mis samuti mahehübriidid, 3-liitrise, 6-silindrilise diiselmootoriga.

Hetkel pole Land Rover kinnitanud, kas pistikhübriid või kõige võimsam V-8 jõuallikaga variandid võiksid tulemas olla.

Eesti ametlikud hinnakirjad pole hetkel avaldatud, kuid Euroopa hindu vaadates võib oletada, et Defender 130 saab olema umbes 10 000 euro jagu kallim kui samaväärne 110 mudel. Seega arvestama peaks, et suurim Defender algab umbes 86 000 euro juurest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.