Video: Singeri ja Tuthilli poolt loodud eriti haruldane Porsche rallikas, mis taas välja ilmus

Kuvatõmmis: YouTube, Top Gear

Pea kolm aastat tagasi nägime esimest korda väga erilist projekti, mis sündis koostöös Porsche restomod’ide kuniga Singeri ja 911 ralliautode ehitajaga Tuthill. Singer 911 ACS-sid toodeti vaid kaks.

Huvitav on selle auto puhul aga seik, et kaks kuud pärast avaldamist kadus see Singeri lehelt täielikult. Kõlakate kohaselt ei olnud Porschel hea meel, et nende nime auto peal nii palju kasutati, mis ehk võib olla ka seotud sellega, et sel ajal arendas Porsche enda mudelit 911 Dakar.

Nüüd on Singer 911 ACS taas päevavalgele jõudnud ja eriti lahke auto omanik lubas Top Gearil autoga ka korralikult sõita. Kuigi videos pole tegemist otseselt baja-stiilis liivadüünide vahel kihutamisega, antakse ikka korralikult kuuma.

Auto hinda pole avaldatud, kuna ACS-e on valmistatud vaid kaks: videos nähtav valge, ekstreemsem baja-stiilis versioon, ja punane asfaldile mõeldud, kuid siiski tõstetud vedrustusega mudel. Päris kindlalt võib väita, et auto hind küünib mitme miljonini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.