Eestis tohib mootorrattaga ummikust ette sõita, kuid ainult ühel tingimusel

Eestis näeb vahel mootorrattureid mööda keskjoont sõitmas.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Eesti suve linnapildis on vahepeal näha mootorrattureid, kes ummikus seisvatest autodest kahe rea vahelt ette sõidavad ning end foori taga seisva autorea esimeseks seavad.

Midagi sarnast võib märgata ka Tallinnas Tehnika tänava ummikus, kus mootorratturid mööduvad autorivist paremal pool asuvat jalgratta rada mööda. Mööda jalgratta teed ei tohi mootorrattaga sõita, see on selge, aga ridade vahelt sõitmine on paljude jaoks siiani olnud hall ala.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Annika Maksimovi sõnul ei ole ridade vahelt liikumine lubatud, kui mootorrattur sõidab mööda piirdejoont. 

“Kui mootorrattur mahub kahe sõidurajaga teel seisvatest autodest mööda nii, et ta eraldusriba ei ületa, siis on see lubatud,” ütles Maksimov. Tema sõnul tuleb autode kõrval sõites jälgida, et mootorrattur ei ohustataks kõrval olevat sõidukit ning et ta oleks autojuhile nähtav.

Maksimovi sõnul PPA eraldi statistikat selliste juhtumite üle ei pea, küll aga siiski juhtub aeg-ajalt selliseid õnnetusi. “On juhtumeid, kus auto on rida vahetanud ja pole osanud oodata ridade vahel sõitvat mootorratturit,” lisas ta.

“Rohkem on olnud neid juhtumeid, kus mootorrattur ei ole kahe sõiduki vahele ära mahtunud ja sellega on kaasnenud sõiduki kriipimised või peeglite mahasõitmised,” ütles Maksimov lisaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.