Bentley ja The Macallan avaldasid koostöös uue väga limiteeritud viski

Fotod: Bentley

Aeg-ajalt tuleb ikka ette koostööd luksusautotootjate ja disaini- või elustiilibrändidega, kus luuakse midagi erilist, mis sobiks mõne sajatuhandese luksusauto omaniku koju. Viski The Macallan Horizon on üks väga kallis näide.

Šotimaa tunnustatud ühelinnaseviski (single malt whiskey) tootja The Macallan ja luksusautomark Bentley on hakkama saanud väga silmatorkava projektiga. Horizoni viski juures oli Briti autotootja käsi mängus ennekõike pudeli disainimises.

Pudeli disainis on kasutatud vaske, mis pärineb kunagi The Macallani poolt kasutatud viski destillatsiooniseadmest, tammepuud, mis pärineb viskivaatidest, ning alumiiniumit ja nahka, mida kasutatakse Bentleyte tootmises, ja muidugi ka klaasi.

Pudel on disainitud nii, et see seisab horisontaalselt selleks eraldi valmistatud puidust alusel. Niimoodi on klaasist anuma ümber keerduvad puidust ja alumiiniumist osad kõige paremini näha.

Šoti viski ise on 46,6% alkoholisisaldusega ja pärineb The Macallani poolt eraldi valitud kuuest vaadist antud projekti raames. Pudelis on jooki 0,7 liitrit.

Kuigi The Macallan Horizoni täpset tootmiskogust pole mainitud, on see kindlasti piiratud ja lennujaama tax-free-poes seda vaevalt leiab. Ametlikult pole Bentley ega ka The Macallan avaldanud eksklusiivse joogi ja selle pudeli hinda, kuid erinevate allikate kohaselt peaks see olema umbes 50 000 USA dollarit (umbes 46 000 eurot)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.