ELMO rent kavatseb Tallinna tänavatele tuua elektrilised mootorrattad

Sarnaseid rattaid saab peagi Tallinnas rentida.

ELMO Rent kavatseb e tuua Tallinna tänavatele kontaktivaba lühirendi teenusena elektrilised mootorrattad. Miks mootorrattad ja kas sellega ei muudeta linnaliiklust ohtlikumaks, seda selgitab ettevõtte tegevjuht Julia Nekrassova.

“ELMO Rent panustab pikema läbisõiduga, mugavatele ja stiilsetele elektrilistele mootorratastele. Kliendil saab olema võimalus rentida elektrilist mootorratast ning ka kiivrit analoogselt meie senisele hinnaloogikale, kas minuti, tunni või päeva järgi.”

Esimesed rattad eraldi mootorratta lube ei vaja

“Kuigi esimesed rattad on väiksema võimsusega ja ei sõida kiiremini kui 45 km/h, siis rentida saavad neid ikkagi ainult kehtiva juhiloaga isikud, kes on üle 18 aasta vanad. Esimesed 10 ratast hakkavad asuma Viru keskuse ELMO rendipunktis ning edaspidi hakkab valik laienema,” lisab ELMO Rendi esindaja.

Elektrimopeedide maaletooja Motohobi OÜ valdkonnajuhi Kajar Lemberi sõnul saab tegemist olema SUPER SOCO TC ja TS mudelitega, millel on 3000W võimsusega elektrimootor ning mille sõiduulatus koos lisaakuga saab olema kuni 150 kilomeetrit.

„Loodame kliente rõõmustada ka võimsamate ratastega, mille kiirus võiks maanteel olla ka 95 km/h, kuid SUPER SOCO TC ja TS saavad olema esimesed mudelid“ ütles Julia Nekrassova. Suurema kiirusega versioonid vajavad juba ka mootorratta juhtimisõiguse olemasolu.

Jagamine saab toimuma ELMO Rendi punktides esimesena Tallinnas ja seejärel Tartus sarnaselt kõigile teistele ELMO Rendi keskkonnasõbralikele sõidukitele. Plaanikohaselt jõuavad ELMO Rendi elektrilised mootorrattad tänavatele aprillis 2021.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.