Ford Mustangi GT3-klassi ringrajaauto on kohal ja siseneb võistlustulle järgmisel aastal

Fotod: Ford

Viimase ehk seitsmenda põlvkonna Ford Mustangi avaldamisel lubati, et USA autotootjal on plaanis lisada oma autospordi plaanidesse ka uus Mustangi GT3 auto. Nüüdseks on see esitletud ja on teada ka, kus auto järgmisel hooajal sõitma hakkab.

Fordi uusim FIA GT3-klassi võidusõiduauto nägi esmakordselt ilmavalgust tänavusel Le Mans’i 24-tunni sõidu nädalal, kui autot fännialas esitleti. Seda hakatakse tootma koostöös pikaajaliste partneritega Multimatic ja M-Sport.

Multimatic, kes samuti ehitas Ford GT superauto ja selle GTE-klassi ringrajamasinaid, on nii ehitamisel kui ka tehnilise toe pakkumisel taas kambas. Valdavalt rallispordist tuntud M-Sport, kelle meeskonnas sõidab ka Ott Tänak, panustab 5,4-liitrise Coyote V-8 jõuallika kokkupanemisega.

Nagu GT3-klassi autodega ikka, on masin palju laiem, madalam ja eriti suure esisplitteri ja tagatiivaga, kui seda võrrelda tänavalegaalse mudeliga. Eriti äge on muidugi ka küljepealt, ukse alt ilmuv väljalase, kust kõlab vabalthingava V-8 mootor mürin.

Fordi tehasemeesond ise osaleb koostöös Multmaticuga järgmisel hooajal Ameerika kohalikus kestvussõidu sarjas IMSA, kus kaks autot võtavad osa GTD Pro klassi rivistuses.

Rahvusvahelisel tasemel on kinnitatud Proton Competition meeskonna osalus kestvussõidu maailmameistrivõistlustel WEC seerias, kes plaanib samuti kasutada kahte Mustang GT3-e. WEC seerias osalemine toob kaasa ka Le Mans’i 24-tunni sõidu osaluse, mis tähendab, et Fordi autot näeb taas kuulsal Prantsusmaa ööpäevasõidul, mis viimati toimus Ford GT’ga 2019. aastal.

Proton Competition on Fordil jaoks suur saak, kuna siiani on Saksamaa meeskond väga tugevalt seotud olnud Porschega ja seda on nad ka tulevikus, kuna nad jätkavad ka Porsche 963 Le Mans hypercar klassi autoga osalemist WEC-s. Tänavu sõidab ka eestlane Martin Rump just Proton Competition Porsche 911 RSR autoga GTE-klassis.

Kuigi Ford pole midagi rohkemat kinnitanud. on teiste väljaannete sõnul oodata rohkemaid Mustang GT3-sid alles 2025. aastaks. Kuna auto homologeerimine ja tootmine võtab aega, siis järgmisel hooajal tõenäoliselt piirdutaksegi vaid eelpool nimetatud kahe meeskonna panustega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.