Hooaja viimane sõit ei toonud Martin Rumpile loodetud tulemust

Fotod: Facebook, Martin Rump Racing

Pühapäeval toimus Portugalis Algarve ringirajal Euroopa Le Mansi seeria (ELMS) viimane etapp. Kahjuks jätkusid Martin Rumpi ja #93 Porsche 911 RSR-i meeskonna raskused ning lõpetati 11. kohal.

Sarnaselt reedese sõiduga ei mänginud ilmataat võidusõidu korraldajatega kokku ja neljatunnise sõidu algus hilines poolteist tundi tänu väga tihedale vihmale. Nagu ikka alustas sõitu Proton Competition #93 Porsche 911 RSR-iga Michael Fassbender, kuid pärast kahte turvaauto taga sõidetud ringi otsustati sõit peatada punase lipuga.

Vihma käes pidid autod seisma veel 50 minutit ning jätkati jälle turvaauto taga sõitmist. Kuigi rada oli veel väga märg, olid tingimused silmnähtavalt paranemas. Kui turvaauto oli rajal viibinud 10 minutit, sai Algarve võidusõit päriselt alata. Sõiduaega oli järel aga pisut üle kolme tunni.

Seitsmendalt kohalt startinud Fassbender kaotas esimese paarikümne minutiga kaks kohta, alguses #66 JMW Motorsport Ferrari 488 GTE-le ja õigepea ka #95 TF Sport Aston Martinile. Kuid üheksandat kohta hoidis ta tublisti, püsides mõlemal möödunud autol sabas.

Kokkupõrge, mis määras ülejäänud sõidu saatuse

Fassbender oli jõudnud umbes kolmveerand tundi sõita, kui tuli apsakas raja aeglases, viiendas kurvis, mistõttu riivas Fassbenderi Porsche ees sõitvat Aston Martinit. Mõlemad autod sõitsid rajalt välja, kuid õnneks suutsid need kiiresti ka omal jõul naasta.

Kahjuks otsustas see kokkpõrge ülejäänud sõidu saatuse. #93 Porsche tuli boksi tuua, et intsidendist viga saanud esikaitseraud ja parem esituli parandatud saaks.

Martin Rump võttis pärast boksipeatust auto roolimise üle, kuid umbes ühe tunni roolis olnud Fassbender ei täitnud reeglite järgi oma miinimumsõiduaega, mis tähendas, et millalgi enne sõidu lõppu pidi ta uuesti mõneks minutiks autosse saama.

Rump naasis rajale 9. kohal ja sai sõita vaid kaks ringi, kui oli sunnitud taas boksi pöörduma, seda küll vaid hetkeliseks peatumiseks, sest Fassbenderi põhjustatud kontakt Aston Martiniga tõi ka boksist läbisõitmise ja peatumise karistuse.

Paarteist minutit hiljem suutis Rump mööduda #95 TF Sport Aston Martinist, tõustes kaheksandale kohale. Mõned ringid hiljem suutis sama Aston Martin siiski Rumpist jälle mööduda ja mõned minutid hiljem tõi eestlane auto boksi, et anda juhtimine üle Richard Lietzile.

Hooaja viimased apsakad

Peale regulaarse tankimise ning juhi- ja rehvivahetusele vahetati korra veel Porsche 911 RSR-i esikaitserauda, mis jätkuvalt probleeme tekitas, mistõttu veetis auto boksipeatuses pisut kauem aega.

Kahjuks aga oli auto Richard Lietzi sõiduvahetuse ajaks konkurentidest maha jäänud ja peamine katsumus oli püsida oma klassi liidritega samal ringil. Austerlane veetis autos jällegi umbes tund aega, kuid kahjuks positsiooni parandada ei suutnud ja püsis terve aeg 9. kohal.

Kuna Fassbender polnud oma kohustuslikku miinimumsõiduaega täis sõitnud, tuli seitse minutit enne sõidu lõppu teha veel üks vahetus.

Kahjuks tegi ta kohe boksiteelt väljumise järel esimeses kurvis pirueti, mille järel oli amatöörsõitja selgelt frustreerunud ja ehk ka pisut närvis, kuna samal ringil juhtus veel üks piruett.

Tagatipuks puutus auto veel neli minutit enne sõidu lõppu kokku WTM by Rinaldi Racing #12 LMP3-klassi autoga, mille järel sai #93 Porsche esiots taas viga. Seetõttu möödusid kaks viimast ringi mitukümmend sekundit aeglasemalt tavalisest sõidutempost ja lõpetati ka omas klassis 11. kohal.

Sarnaselt reedese sõiduga oli võistlus Proton Competitioni meeskonnale üldiselt positiivne, kuna GTE-klassis lõpetasid #16 ja #77 Porsched vastavalt 1. ja 2. kohal. Reedel olid mõlemad autod samuti 1. ja 2. kohal, kuid vastupidises järjekorras.

Terve nädalavahetuse kestel ei saavutanud #93 Proton Competition Porsche RSR seda tempot, mida sel ELMS-i hooajal tavaliselt näinud oleme. Kuigi ilmaolud olid väga keerulised, tehti kahjuks nii mõnigi sõiduviga, mis muutis olukorra veel raskemaks.

Kahtlemata polnud hooaja lõpp Martin Rumpile, Michael Fassbenderile ja Richard Lietzile selline, mida nemad, kogu meeskond ja nende fännid lootsid. Seevastu on neil loodetavasti veel üks hooaeg varuks, et asju parandada. Milline järgmise aasta hooaeg sõitjatele välja näeb, pole muidugi veel kindel, kuid hoiame asjade käigul kindlasti silma peal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.