Martin Rumpi hooaja eelviimane sõit oli kõike muud kui lihtne ja see kajastus ka tulemuses

Fotod: Facebook, Martin Rump Racing

Tänavuse Euroopa Le Mans’i sarja (ELMS) kaks viimast neljatunnist etappi toimuvad Portugalis, Portimãos asuva Algarve ringrajal. Reede õhtul lõppes neist esimene ja oli Martin Rumpile, tema kaassõitjatele ja meeskonnale kahjus raske sõit, mis lõpetati 10ndal kohal.

Proton Competition #93 Porsche 911 RSR autol algasid raskused juba kvalifikatsioonis, mis märja, kuid tasapisi kuivava raja tõttu toimus keerulistes tingimustes. Kuigi Michael Fassbender sai aja kirja, mis algselt oli 6ndal kohal, sõitis ta hiljem välja, mistõttu kerkis punane lipp ja kvalifikatsioon katkestati.

Kahjuks aga on ELMSi reeglites kirjas, et kvalifikatsioonis punase lipu põhjustanud auto ajad tühistatakse ja sõitu alustatakse viimaselt kohalt. Haavale soola raputas veel üks reeglistiku punkt, kus oli kirjas, et ilma kvalifikatsiooniajata peab sõitu alustama kiireim juht, kes #93 auto puhul oli Martin Rump.

Viimase punkt on negatiivne just seepärast, et alati on ELMSi sõidu alguses autodes kõige madalama, pronkstasemega juhid, kes nende tiimis on Michael Fassbender. Et näitlejast amatöörvõidusõitja ei peaks sõidu keskel kiiremate sõitjatega rinda pistma, tehti ka juhi vahetus kohe pärast esimest ringi.

Vihm, korduv turvaauto ja liigsed boksipeatused

Seega alustas Martin neljatunnist sõitu 12ndalt kohalt, läbis ühe ringi ja andis juhtimiskohustused üle Fassbenderile. Seetõttu oli juba teisel ringil kaotus liidrile umbes poolteist minutit, peaaegu terve ringi jagu.

Sõidetud oli 23 minutit, kui oli näha esimesi vihmapiisku, mis arenes aina tihedamaks vihmaks ja viie minuti järel hakkasidki kõik autod vihmarehve alla vahetama, seda tegi ka #93 Porsche. Vihmaga leidis #34 LMP2 klassi Racing Team Turkey auto end kruusas, mis tõttu tuli välja ka turvaauto.

Pärast turvaauto lahkumist sai Fassbender sõita paarteist minutit, kui ta uuesti boksi naases, et panna alla pool-slikk intermediate rehvid, kuna niiske rada hakkas vaikselt kuivama. Samal ajal jõudis rajale teine turvaauto, kuna üks GTE klassi Ferraridest oli samuti kruusas. Sõidetud oli siis 53 minutit.

Järgmised tund aega, kui Fassbender roolis oli, möödus pidevalt muutuvate tingimustega. Kuivav rada sai mitu korda natuke vihma, kuid oma sõidu lõpu poole näitas mees head tempot.

Rump võttis auto roolimise üle pärast 2h ja 6min sõitu ning naases rajale 10ndal kohal. Juhivahetuse ja boksipeatuse ajal tegi raske õnnetuse sõsarauto Proton Competitioni #99 LMP2 klassi masin ja taaskord oli turvaauto rajal. Mõnekümne minuti pärast sõit jätkus.

Esimestel ringidel oli Rump üks kiirematest GTE autodest ning püüdis usinasti eesolevat #57 Kessler Racing Ferrari 488 GTE-d. Mõlemad autod tõusid ühe koha võrra, kui saadi mööda eesolevast #44 GMB Motorsport Aston Martin Vantage AMR-ist, kuid Rump Ferrarist siiski mööda ei pääsenud.

Mõne ajapärast hakkas Rumpi tempo vaikselt raugema, mis tõenäoliselt oli tingitud keerulistest tingimustest rajal. Oli näha, kuidas Martin otsis sirgetel niiskeid teelõike, et rehve jahutada, kuid parimatest katsetest hoolimata kaotas Rump kaks kohta varasemalt möödutud Aston Martinile ja #60 Iron Lynx Porschele.

Proton Competition meeskonnale edukas etapp, kuid #93 autole alla keskmise tulemus

Martin oli autos kokku natuke vähem kui ühe tunni ja viimasena istus autosse austerlane Richard Lietz, rajale naaseti taas 10ndal kohal. Jällegi sattus juhivahetuse ajal rajale tulema turvaauto, mis kestis seekord 22 minutit, seega Lietz sai hakata võidu sõitma alles siis, kui sõitu oli järel vaid 38 min.

Fotod: Facebook, Martin Rump Racing

Kahjuks ei suutnud Lietz positsiooni ülejäänud sõidu ajal parandada, kuigi pikalt oli eesolev #44 Aston Martin temast vaid mõne sekundi kaugusel.

Positiivse poole pealt võib öelda, et vähemalt oli viimase mõnikümne minuti jooksul austerlasest võidusõitjal esirea piletid 1. ja 2. koha duellile, mis toimus tema ees sõsarautode Proton Competition meeskonnas #16 ja #77 Porsche 911 RSR-ide vahel. Napilt sai esikoha #77, mida juhtisid Julien Andlauer, Giammarco Levorato ja Christian Reid.

Reedese Portimão etapi keerulisi tingimusi peegeldab ka fakt, et turvaauto veetis rajal aega pisut enam kui ühe tunni jagu. Seega veerand sõidust kahjuks päris võidusõitu teha ei saanudki.

Samal rajal algab pühapäeval kell 15:00 hooaja viimane etapp, mis kestab samuti neli tundi. Loodame Martinile ja tema meeskonnale paremat õnne ja tingimusi, et hooaja saaks lõpetada positiivsel noodil.

Reedese sõidu ülekannet saab tagantjärgi vaadata siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.