Rohkete intsidentidega Spa-Francorchampsi etapp lõppes Martin Rumpi meeskonnale katkestamisega

Fotod: Facebook, Martin Rump Racing

Euroopa Le Mansi sarja neljas etapp toimus kuulsal Spa-Francorchampsi ringajal Belgias. Proton Competitioni meeskonna #93 Porsche 911 RSR, mida roolisid Michael Fassbender, Martin Rump ja Richard Lietz, neljatunnist sõitu paraku aga ei lõpetanud.

Nagu ikka alustas #93 auto roolis sõitu Fassbender, kes kvalifikatsioonis oli suutnud sõita välja viienda aja. Kohe pärast starti põrkasid esimeses, nõelasilma kurvis omavahel kokku mitu LMP2-klassi sõidukit ja esimese ringi jooksul tuli rajale ka turvaauto.

Kahjuks jõudis sellestsamast esimesest kurvist väjumisel näitlejast mööduda kuuendalt kohalt startinud Spirit of Race’i meeskonna #55 Ferrari 488 GTE Evo, mida roolis Duncan Cameron. Kui pärast mõnda turvaauto taga sõidetud ringi sõit jätkus, suutis #93 Porsche õnneks Ferrari sabas vägagi edukalt püsida.

Terve esimese stinti püsis 5.–7. koha kolmik tihedalt koos. Cameroni ja Fassbenderi tuules oli ka Proton Competition #77 Porsche 911 RSR, mille roolis Chris Reid.

Kui sõidetud oli pisut üle ühe tunni, hakkasid kõik GTE-klassi autod järgimööda pitti tulema, millega paisati järjekord pisut segamini. Fassbender jäi pärast esimest rehvivahetust ja tankimist rooli ning kuigi boksipeatustega oli ta #55 Ferrarist ette saanud, naasis auto rajale mõni koht tagapool ehk kaheksandana.

Ka Duncan Cameron püsis #55 Spirit of Race Ferrari roolis ja oli missiooniks võtnud Fassbenderist taas mööda minna. Mõne ringiga jõudis Ferrari #93 Porschele sappa, kui sõidetud oli natuke alla pooleteise tunni.

32. ringi lõpus, stardi-finišisirgele eelnevas šikaanis, tegi Fassbender väikese vea ega läbinud kurve ideaaltrajektooriga, mis tähendas, et seda jahtiv Ferrari sai väga lähedale ja valmistas ette sisekurvist möödumist aeglasesse, esimesse kurvi.

Esimesest kurvist väljudes jättis Michael konkurendile ruumi, kuid sellegipoolest läks Duncan Cameroni trajektoor laiemaks ning autod põrkasid külgepidi kokku. Kuigi kummalgi autol ei paistnud midagi viga olevat, väljus intsidendist kaotajana just Fassbender.

Kohe järgmises kurvireas, mis koosneb eriti kiiretest Eau Rouge’i ja Raidilloni kurvidest, sõitis Proton Competitioni Porsche 911 RSR otse, siiski õnneks seinasõitu vältides. Terve ülejäänud ringi läbis Michael tagasihoidlikus tempos, naastes pitti.

Autol oli siiski midagi viga ning kindluse mõttes jätkati juhivahetusega. Rooli taha hüppas Martin Rump, kes kahjuks sõitis vaid ühe ringi, enne kui boksi naasis. Auto veeretati pärast seda garaaži ning oli selge, et Porsche roolivõimendi on Ferrariga kokkupõrkes viga saanud.

Martin kommenteeris, et tema saadetigi kontrollringile, et olla kindel, kuidas auto käitub. “Otsustati saata mind kiiruga ikkagi kontrollringile, kus maadlesin kuidagi ilma roolivõimuta tagasi boksi. Seejärel toodi auto garaaži ja võeti lahti. Selgus, et parandamiseks kulub liiga kaua aega.”

Kuna remont oleks kestnud liiga kaua, pidi Proton Competition mõnekümne minuti pärast kinnitama, et #93 auto enam rajale ei naase. See tähendab, et kolmas sõitja Richard Lietz ei jõudnud isegi autosse istuda, enne kui sõit tema jaoks läbi sai.

Kokkuvõttes käis turvaauto Spa-Francorchampsi sõidul rajal viis korda ja lisaks oli ka kolmel korral terve rada kollase lipu all, mis piirab autode kiiruse 80 km/h-ga. 40 startinud auto seast katkestas 9 masinat.

Tänavusel ELMSi hooajal on veel alles kaks sõitu, mis mõlemad leiavad aset Portimãos Algarve ringrajal Portugalis ja seda ühe nädalavahetuse jooksul. Kuna algselt pidi kevadel toimuma Itaalia etapp Imola rajal, mis tühistati, viidi Portugali rajale üle kaks 4-tunnist sõitu. Need leiavad aset 20. ja 22. oktoobril.

Vaata Spa-Francorchampsi 4 tunni sõitu järele nii üldise ülekande kui ka #93 Proton Competitioni auto pardakaamerast:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.