Martin Rump ja meeskonnakaaslased sõidavad nädalavahetusel Portugalis kaks korda. Kust neid vaadata saab?

Fotod: Facebook, Martin Rump Racing

Kes Martin Rumpi, Richard Lietzi ja Michael Fassbenderi tegemistel tänavusel hooajal on silma peal hoidnud, saavad saabuva nädalavahetuse eriti tegusalt veeta. Nimelt toimuvad kaks viimast Euroopa Le Mans’i sarja (ELMS) etappi samal rajal reedel, 20. oktoobril ja pühapäeval, 22. oktoobril.

Algselt ELMSi tänavuse hooaja kalendris olnud Itaalias korraldatud Imola ringraja etapp 7. mail tühistati, kuna boksiala ja garaažide remont ei jõudnud õigeks ajaks valmis. Kuna sõitude arvu ei tahetud vähendada, siis saadi kokkuleppele Portimãos asuva Algarve ringrajaga, et ühe etapi asemel sõidetakse seal kaks.

See tähendab muidugi, et kõikidel meeskondadel on tulemas väga tihe graafik, kuna peale plaanipärase pühapäevase sõidu, tuleb startida ka reedel ja tegema veel ühe neljatunnise võistluse.

Martin Rump koos kaassõitjate Richard Lietzi ja Michael Fassbenderiga sõidavad nagu ikka Proton Competition ridades #93 Porsche 911 RSR roolis, ELMSi LM GTE klassis.

Tähelepanuväärne on Portimão etapp kahele sõitjale seepärast, et Fassbender sai oma esimese kestvussõitude poodiumikoha just sellel Portugali rajal, kui 2021. aastal koos Lietzi ja Felipe Laseriga lõpetati teisena. Loodame, et koos Rumpiga saavutavad nad vähemalt sama tulemuse.

Muidugi saab mõlemat viimast etappi järgida otseülekandes läbi ELMSi enda YouTube’i kanali. Et asju pisut lihtsamaks teha, oleme allpool välja toonud nii üldise ülekande videod kui ka #93 auto pardakaamera pildid nii 20. oktoobri kui ka 22. oktoobri etappidest. Neli tundi kestvad sõidud algavad vastavalt kell 16:45 reedel ja 15:00 laupäeval.

20. oktoobri ülekanded:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.