Ford Mustangi seitsmes põlvkond on kohal, olemas nii V-8 mootor kui ka manuaalkast

Fotod: Ford

Lõpuks on uus Ford Mustang avaldatud. Teravama välimusega, aga tuttavate mootoritega muskelautot saab soetada nii kupee ja ka kabrioleti vormis. Uueks valikuks on aga ekstreemsem Dark Horse variant.

Alustagem mootoritest. Valikus on samad jõuallikad, mis viimasel põlvkonnalgi: 2,3-liitrine ja 4-silindriline turbomootor ning GT-tähisega mudel, mille kapoti all 5-liitrine, vabalthingav V-8. Täpseid võimsuse numbreid pole hetkel teada, kuid võib eeldada, et praeguse põlvkonnaga võrreldes (vastavalt 317 ja 450 hj) on võimsus pisut tõusnud.

Käigukastidega on sama lugu: saadaval nii 10-käiguline automaat kui ka 6-käiguline manuaal, nagu ka eelmisel Mustangil. Erinevus on aga selles, et manuaalkasti saab valida ainult koos suurema V-8 mootoriga.

V-8 jõuallikaga GT mudel saab standardvarustusena ka Performance Packi, mis lisab 19-tollised veljed, piiratud libisemisega diferentsiaali, Brembo pidurid ja lülitatav väljalaskesüsteem, et auto mörinat veel paremini kuulda. MagneRide® 3 adaptiivne vedrustus on siiski lisavarustuses.

Välimuselt on sarnaselt tehnikale pigem edasiarendus eelmisest autost, kui et midagi täiesti revolutsioonilist. Siiski on välimus modernse ja teravam, hoides samu üldised proportsioone ja mõõtmeid.

Interjööris on uuenused aga märgatavamad. Kaks suurt ekaani, üks näidikute (12,4 tolli), teine meediasüsteemi jaoks (13,2 tolli), jooksevad ühes joones armatuurlaua peal. Tänu ekraanidele on Mustangist eemaldatud mõned nupud, kuid õnneks mitte täielikult.

Mustang Dark Horse

Siiani on pidanud ootama mitu aastat, et Euroopas Mustangist veel kangemaid versioone saada nagu Bullitt ja Mach 1 variandid. Saabuva uue muskelautoga saame kohe kätte aga uue Dark Horse mudeli, mis lisab varustust, et ringrajal paremini toime tulla.

Esiteks pigistab Mustang Dark Horse oma V-8’st välja pisut rohkem võimsust. Samuti on parandatud auto jahutust parema mootori- ja käigukastiõli jahutusega ning mootori radiaator on kergem, koos suuremate ventilaatoritega.

V-8 mootoriga on paaritatud täiesti eraldi 6-käiguline manuaalkast, mis on toodetud Tremeci poolt. Samuti on ära vahetatud ka diferentsiaal, mis Dark Horse variandi puhul on kvaliteetsem Torseni oma.

Veermiku osas saab Dark Horse MagneRide® 3 adaptiivse veermiku standardvarustuses, mis on seadistatud eraldi antud mudeli jaoks. Veljed püsivad 19-tollistena, kuid on teistsuguse disainiga ning tulevad koos Pirelli P Zero eriti sportlike rehvidega.

Visuaalselt tunneb Mustang Dark Horse variandid ära eraldi embleemide, tumendatud esitulede ja musta esivõre järgi. Samuti leidub ka suurem tagatiib, teistsuguse disainiga difuuser ja tumedad summutitorud. Valikus on ka eksklusiivne Blue Ember metallikvärv.

Kangema Mustangi kabiinis leiab Recaro sportistmed standardvarustusena, sinised õmblused, rohkem Alcantarat ja jämedama rooli.

Ford viib Mustangi ka Le Mans 24-tunni sõidule

Koos uue Mustangiga avaldas Ford ka mitmeid muskelauto baasil ehitatud võidusõiduautosid – NASCAR, NHRA Factory X kiirendusauto, Austraalia V8 Supercars seeria ringrajamasin ning GT4 ja GT3 klassi autod.

Rahvusvaheliselt on kõige suurem ettevõtmine populaarne GT3 klassi auto. Nimelt alustab Fordi tehasemeeskond 2024. aasta hooajast kohalikus kestvussõidu sarjas IMSA. Lisaks plaanib Ford viia ka oma Mustang GT3 auto Le Mans’ile.

Aastast 2024 lõpetab Le Mans’i sõitude GTE-klass eksisteerimise, mis asendatakse populaarsema ja soodsama GT3-klassiga. Kuna antud muudatusega muutub see täielikult nö. amatöörklassiks, siis ei tohi ükski tehasemeeskond seal osaleda.

Sellest hoolimata tundus Ford üsna kindel, et erameeskonnad viivad Fordi tagasi Le Mans’i, kus USA automark domineeris 1960ndatel Ford GT40’ga ja viimati ka 2016. aasta Le Mans’i sõidu Ford GT’ga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.