Ford Mustang GTD on seadnud sihikule Porsche 911 GT2 RS-i ja teisedki ringrajasuunitlusega autod

Fotod: Ford

Ford Mustang naaseb ülemaailmsele ringrajavõistlusele uue GT3-klassi autoga, mis muuseas osaleb näiteks ka järgmise aasta Le Mansi 24 tunni sõidus. Sellest inspireerituna leidis USA autotootja võimalust pakkuda Mustangit, mis on vägagi teistmoodi.

“Ameerika autod oskavad sõita hästi ja kiiresti vaid sirgel teel ja kui pööramine üldse välja tuleb, siis seda ainult vasakule nagu Nascari ovaalideski.” Ajad, kui USA autodest räägiti sel moel, pole väga kaugel, kuid õnneks on asjad suuresti muutunud.

Fordi Mustang GTD valmis sisuliselt sarnaselt, nagu tehti Porsche 911 GT2 RS või isegi Lamborghini Huracan Superleggera: võeti baasauto ja keerati kõik omadused kümne palli süsteemis üheteistkümneni, pakkudes selle mudeli kõige pöörasemat versiooni.

Ekstreemset muskelautot hakatakse ehitame koostöös Multimaticuga, mis aitas Fordil arendada GT3 võidusõiduauto ning mõni aasta tagasi ka Ford GT superauto ja selle ringrajaversiooni. Mustang GTD nimi tuleb Põhja-Ameerika kestvussõidusarjast IMSA, kus GT3-klassi autod on nimetatud GTD (GT Daytona) klassi.

Siiski pole see välimuse poolest kõige pöörasem Mustang. Tegemist on ajaloo võimsaima Fordi tehasest tulnud Mustangiga, mille kapoti all on eraldi GTD versiooni jaoks arendatud 5,2-liitrine ülelaadimisega supercharger-V-8 võimsusega üle 800 hj.

Kogu võimsus jõuab läbi süsinikplastist veovõlli 8-käigulisse automaatkasti ja sealt edasi vaid tagaratasteni. Mootorimüra kõlab läbi titaanväljalaske, mis väidetavalt pakub “enneolematuid noote”.

GTD on varustatud adaptiivse vedrustusega: ringrajarežiimis langetatakse auto kliirensit 40 mm võrra. Konstruktsioonis on kasutatud kohati samu elemente, mida leiab ka GT3 ringrajaautos ja auto saab pea 100 mm võrra laiema rööpme võrreldes tavalise Mustangiga.

Valikus on nii 20-tollised alumiinium-, kui ka kallimad magneesiumveljed. Rehvi laius on 325 ees ja 345 taga ning pidurdamisele aitavad kaasa suured süsinikkeraamilised pidurid.

Aerodünaamikalihvimisel saadi inspiratsiooni GT3 autolt. Suur, hüdrauliliselt muudetav tagatiib, õhuvõtuavadega kapott, suur esisplitter ja sama suur tagumine difuusor tagavad surujõu, millest tuleneb ka parem pidamine ja stabiilsus suurel kiirusel.

Kuigi interjööri pilte pole Ford veel avaldanud on üsna kindel, et see osa sarnaneb kõige vähem GT3 võidusõiduautoga. Autos on digitaalsed ekraanid, rohkelt seemisnahka ja süsinikplastist detaile. Tagaistmed on eemaldatud, et auto massi vähendada.

Ford Mustang GTD jõuab turule järgmise aasta lõpus ja kuigi autode koostamist alustatakse Fordi tehases, lõpetatakse komplekteerimine Kanadas Multimaticus. Hinnaks on hetkel eeldatavalt umbes 275 000 eurot (300 000 USA dollarit), millele lisanduvad kohalikud maksud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.