Le Mans 24h 2024: Ferrari saavutas teise järjestikuse võidu

Ferrari, kes mullu naases üle mitmekümne aasta kuulsale Prantsusmaa Le Mans’i ööpäeva sõidule, kordas eelmise aasta saavutust ja võttis teise üldvõidu järjest.

2024. aasta Le Mans’i sõidu osas olid ootused kõrged, kuna konkurents oli Le Mans Hypercar tippklassis eriti tihe. Autospordi fännide õnneks ei pidanud autode omavahelises võistluses pettuma ja kui lisada veel tihedad vihmasajud, oligi tõeliselt põnev võidusõit olemas.

Kõik sõitjad pidi tänavusel 24-tunni sõidul võistlema karmide ilmastikuoludega, kuna vihmasahmakaid tuli korduvalt ja varahommikul sõideti liiga suure vihma tõttu lausa neli tundi turvaauto taga.

Üldvõidu noppiski Ferrari 499P, kui pärast 311 läbitud ringi saavutas esikoha auto number 50, mille tõi üle finišijoone Nicklas Nielsen, kelle kaassõitjateks Miguel Molina ja Antonio Fuoco.

Ferrari võidu tegi veel magusamaks fakt, et vaid eelviimasel tunnil pidi auto tegema lisa boksipeatuse, kuna parempoolne auto uks ei olnud korralikult suletud. Mulluse Le Mans’i võitnud Ferrari #51 auto ja selle sõitjad Alessandro Pier Guidi, James Calado ja Antonio Giovinazzi pidid leppima poodiumi madalaima astmega.

Tippklassi ja üldpoodiumi teisele kohale jäi Toyota GR010 Hybrid #7 kaotades vaid 14,221 sekundit. Autot roolisid Jose Maria Lopez, Kamui Kobayashi ja Nyck de Vries.

Kiiruselt teise, Le Mans Prototype 2 (LMP2) klassi võitis briti meeskond United Autosports #22 Oreca kerega auto, juhtideks olid Oliver Jarvis, Bijoy Garg ja Nolan Siegel. Teisele kohale jäid möödunud aasta LMP2-klassi võitjad Inter Europol Competition #34 ja IDEC Sport #28 autod.

Esimest korda Le Mans’is osalenud LMGT3 klass pakkus samuti tihedat võidusõitu, nagu ka varasemalt GTE klass. Võidu noppis Saksa meeskond Manthey EMA oma Porsche 911 GT3 R #91 autoga, mida roolisid Yasser Shahin, Morris Schuring ja möödunud aasta Martin Rumpiga Porsche 911 RSR autot jaganud, Porsche veteran Richard Lietz.