Jõulukink autosõbrale? Müügile tulid järgmise aasta Le Mansi 24h sõidu ja Goodwood Festival of Speedi piletid!

Foto: 24 Heures du Mans, Facebook

Rubriiki toetab

Maailma vanima ja kuulsama 24-tunni sõidu meediakajastus on Eestis viimase kahe aastaga õnneks hüppeliselt tõusnud ja seda suuresti tänu Martin Rumpile, kes esimese ja siiani ainukese eestlasena on Le Mans’i kestvussõidust osa võtnud. Seega muutub piletite müügile jõudmine tähtsaks uudiseks ka Eesti autospordi fännidele.

Tähtsaim kuupäev, mida kalendrisse kirja panna on järgmise aasta Le Mans’i 24-tunni sõidu nädalavahetus, mis leiab aset 15. ja 16. juunil. Harjutus- ja kvalifikatsiooni sõidud toimuvad traditisiooniliselt kolmapäeval ja neljapäeval samal nädalal. Enne seda, teisipäeval, saab kohtuda kõikide sõitjatega boksialas ja koguda näiteks autogramme.

Le Mans’i piletite ostmisega on üks väike konks, mida teadjamad inimesed peaksid kindlasti ära kasutama ja siinkohal saamegi seda teiega jagada. Nimelt jõuavad üldisele avalikkusele piletid müüki 15. novembril, kuid korraldaja organisatsiooni ACO klubliikmed saavad need kätte juba tänasest (7. novembrist). ACO klubi liikmelisus on väga lihtne asi, mida soetada.

Lisaks muidugi peab muretsema ööbimise eest ning valikus on lihtsad 35-ruutmeetrised muruplatsid telkimise jaoks, mitmel erineval telkimisala ringraja ala sees. Ühele nimele müüakse kuni 3 telkimisplatsi. Muidugi võib mõelda ka korraliku ööbimise peale, mis Le Mans’i nädalal on seal kandis umbes 7-8 korda kallim, kui muidu.

Kuidas saada piletid 7. novembril:

  • registreeri end ACO klubi liikmeks SIIN. Miinimum aastane liikmetasu on 73€, kuid sellega kaasneb peale piletite varasema ostuõiguse ka 40% allahindlus vähemalt kahelt piletilt.
  • ACO klubi liikmena saad soetada Le Mans’i piletid juba 7. novembril kella 11st nende ametlikult piletimüügi netilehelt. Terve nädala pilet maksab 115€, kuid ACO liikmena saad kuni kaks piletit 69€ eest, millega säästad kokku 92€. Kokku saab ühe konto alt osta maksimaalselt neli piletit (2 soodus- ja 2 täishinnaga).
  • kui on kindel, et liiga pikalt kohapeal ei soovi või ei saa olla, on võimalik osta ka soodsam, vaid nädalavahetuse, pilet, mis maksab 103€ täishinnaga või 62€ ACO klubilisele.
  • samalt lehelt, kus ostetakse pileteid, saab soetada ka istekohti tribüünidel ja ka telkimisplatse ööbimiseks. Tasub mainida, et ilma tribüünikohata on häid vaatamispunkte küllaga, seega tavalisest piletist piisab küll, et sõitu täiel rinnal nautida. Lisakaitse ilmastiku eest ning garanteeritud istekoht tribüünil on muidugi ka omaette väärtusega.

Kui ACO klubi liikmelisus tundub üks lisasamm liiga palju, hoolimata rahasäästust, siis tavamüük algab 15ndal novembril, samuti alates kella 11st. Sammud piletite saamiseks on täpselt samad nagu eelpool mainitud, lihtsalt ilma ACO klubi liikmeks astumata. Seega tähtsaim link on ikka ametlik piletimüügi leht SIIN.

Viimaseks märkuseks veel fakt, et tänavuse Le Mans’i 24-tunni sõit müüdi läbi vaid mõne nädalaga pärast piletite müügi algust. Kuigi see aasta oli tegemist 100nda juubeliaasta suursündmusega, on ACO president kinnitanud, et järgmiseks aastaks laiendatakse pealtvaatajata alasid veelgi, sest oodatakse järjekordset läbimüüdud sündmust.

Seega tasub kõikidel huvilistel kiiresti reageerida, sest suurest 24-tunni sõidust ilma jäämine hilise reageerimise tõttu oleks ütlemata kahju.

Goodwood Festival of Speed

Samuti saab juba osta Goodwoodi pileteid nii Festival of Speedile kui ka Goodwood Revivalile. Autogeenius on kaks korda ka festivalil osalenud ning peab seda jätkuvalt maailma kõige vingemaks autokogunemiseks, kus iga fänn kasvõi korra peaks ära käima. Vaata meie kokkuvõttet eelmisest festivalist SIIT.

Piletid on müügil SIIN ning kuigi kogu alale saab ringi peale ka ühe päevaga, siis meie soovitus on siiski varuda aega kaheks võib olla isegi kolmeks päevaks. Nelja päeva pass maksab varasele ostjale 230 naela (265 eurot). Päevapiletid jäävad vahemikku 70-120 eurot. Võimalus on samm-sammult ka kallimaks minna, ostes omale tribüünikoha, kämpinguplatsi ja kõike muud head.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.