Mercedes-AMG E 63 S Final Edition on ilmselt viimane võimalus osta V-8 mootoriga supersedaani

Fotod: Mercedes-Benz

Kui eile kirjutasime, et saabuv C 63 sportsedaan ja -universaal saab kindlasti V-8 mootori asemel 4-silindrilise turbomootoriga hübriidajami, siis suurema E-klassiga on vähemalt hetkel natuke paremad uudised. Praeguse põlvkonna ära saatmiseks on AMG valmis haudunud üle 600-hobujõulise V-8’ga Final Edition variandi.

Nagu ka tavaline Mercedes-AMG E 63 S 4Matic+, omab viimane erimudel 4-liitrist, kahe turboga V-8 jõuallikat, 8-käigulist automaatkasti ja nelikvedu. Auto saab lihtsasti muuta tagaveoliseks valides Drift sõidurežiimi ning lasta kõik 612 hj valla ainult tagarataste kaudu.

Välimuselt on Final Edition pehmelt öeldes kuri. Tumehall mattvärv, koos mõndade läikivmustade elementidega, embleemidega ja mustade velgedega. Soovikorral saab lisada ka kaks süsinikkiu paketti, mis lisab ka elemente kergest komposiidist.

Auto interjööris leiab musta ja halli Nappa naha kombinatsiooni ning kollased kontrastsed õmblused. Lisaks on ka “Final Edition” embleemid ja auto ehituse järjekorranumber. Kokku toodetakse E 63 Final Edition variante vaid 999 sõidukit ja tellida saab autot nii sedaani kui ka universaalkerega.

Kuigi Mercedes-AMG pole seda ise välja öelnud, väidab Autocar, et tegemist on viimase puhtalt V-8 mootoriga AMG mudeliga. Kuigi V-8’d jäävad siiski suuremate ja erilisemate mudelite puhul alles, on need kasutusel koostöös hübriidajamiga.

Autocari sõnul võib järgmise põlvkonna E 63 mudelit oodata aga sama saatus nagu C-klassi ja V-8 võib sootuks kaduda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.