Peagi saab osta Toyota Hiluxi GR Sport versiooni, mis on inspireeritud Dakari rallist

Autospordisõber teab legendaarset Dakari rallit ja kindlasti ka ränkraske kõrbekatsumuse hiljutist võitjat Nasser Al-Attiyah’it. Toyota Gazoo Racing ja Al-Attiyah jõudsid 2019. aastal ekstreemsetes oludes võiduni just Hiluxil baseeruva autoga ning sealt sai Toyota inspiratsiooni pikapivaliku uue lipulaeva loomisel.

Nauditavama sõidukogemuse pakkumise, juhitavuse, tundlikkuse ja haarduvuse parendamise ning müra ja vibratsiooni vähendamise nimel täiustas Toyota mudeli vedrustust. Välis- ja sisekujunduselemendid lisavad sõidukile pilkupüüdvust.

Hiluxi maastikusõidu võimekuse parandamisele aitavad kaasa automaatne piiratud libisemisega diferentsiaal ja aktiivne veojõukontroll.

Uus vedrustus

Täiustatud vedrustussüsteemi põhifunktsioon seisneb uute amortisaatorite ja eesmiste vedrude kasutuselevõtus. Konstruktsiooni tekitatud suurem kolviala tagab parema summutusvõime ja soojuse hajumise ning kiirema reaktsiooni, samuti aitab rasketes oludes sõites säilitada amortisaatoris oleva õli kvaliteeti. Eesmised spiraalvedrud on jäigemad ning sarnaselt uutele amortidele värvitud punaseks.

Koosluse olulisim mõju väljendub nõudlikes tingimustes toimetamiseks loodud väljapaistvas töökindluses, samuti juhitavuse ja sõidumugavuse olulises paranemises. Uus seadistus reageerib kiirelt vibratsioonile ning kontrollib tõhusamalt kere kõikumist ja summutab löökaugust tulenevaid põrutusi.

GR Sporti’i veab 2020. aastal esitletud Hiluxi 2,8-liitrine (204 hj / 150 kW ja 500 Nm) jõuallikas, mis on kokku sobitatud kuuekäigulise automaatkäigukastiga. Double Cab keretüübiga versioon säilitab Hiluxi oma klassi paremikku kuuluva kande- (1 tonn) ja veovõime (kuni 3,5 tonni).

Hilux GR Sport’i sise- ja välisilme kujundus rõhutab mudeli omanäolist stiili. Mustal esivõrel on spetsiaalne G-mustriline võrk ja kaubamärgi embleemi asemel horisontaalriba, millele kantud Toyota kiri. Minevikupärandist inspireeritud muudatus viitab 1980ndate alguse neljanda põlvkonna Hiluxi märgile.

17-tollised valuveljed eristuvad kontrastse musta ja töödeldud viimistlusega. Must temaatika väljendub ka läbi küljepeeglite, poritiibade ja tagaluugi käepideme. Koos uute amortisaatorite erkpunase tooniga tekib seeläbi terav ja selgelt eristuv kontrast.

Salongis tervitavad sõidukisse sisenejaid uued sportlikud esiistmed, kus samuti kombineeritud musta värvi nahk ja sünteetiline seemisnahk, millel punane perforatsioon ja õmblused. Istme seljatugedel, jalamattidel, käivitusnupul ja infoekraanil on kujutatud GR Sport logo.

Uus Hilux jõuab Eesti turule 2022. aasta suvel.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.