Restaureeritud Škoda 1100 OHC Coupé on tõenäoliselt ilusaim Škoda, mida näinud oleme

Fotod: Škoda

Kui päris Ferrariga seda autot segamini ei pruugi ajada, siis poleks üllatav, kui pakkumised mõne vanema Maserati või Fiati poole kalduksid. Kuid tegemist on hoopis restaureeritud 1960ndate algusest pärit Škoda ringrajaautoga.

1100 OHC Coupé on ülidetailselt taastatud Škoda võidusõiduosakonna 120. juubeli tähistamiseks. Omal ajal ringradadel kihutanud kupeed ehitati vaid kaks autot, millega võeti osa enamasti kestvussõitudest. 1966. aastal müüdi mõlemad autod edasi erakätesse.

Kaks katuseta varianti 1100 OHC mudelist on juba Škoda omanduses, millest üks asetseb nende muuseumis.

Käesolev auto on ainuke kahest sõidukist, mis alles on, kuna teine hävis tulekahjus. 2014. aastal Škoda valdusesse jõudnud 1100 OHC on olnud restaureerimisel aastaid, mille käigus kasutati mitmeid juppe sama ajastu Škoda autodest, täpselt nagu oli tehtud ka originaalis.

Näiteks kasutati rooli Škoda Popular mudelist, mis oli varasematel aastatel populaarseim Škoda sõiduk. Ukselingid näpati Škoda 1200’st ja mõned lülitid ja nupud pärinevad oma aja Octaviast ja 440 Spartak sõiduautost.

Mootoriks on 4-silindriline, 1,1-liitrine vabalthingav mootor, mis toodab 92 hj. Tippkiiruseks oli sportautol 200 km/h ja sõiduk kaalub kõigest 555 kg tänu kergele alumiiniumist kerele.

Restaureerimise käigus kasutati 0,8 mm ja 1 mm paksust aluminiumit kerepaneelide jaoks. Ühendades traditsioonilised meetodid ja tänapäeva tehnoloogia, oli suurimaks abiks 3D skanneerimine ja modelleerimine, et tuua auto võimalikult detailselt taas ellu.

“Võiks öelda, et unikaalne Škoda 1100 OHC Coupé on naasenud oma sünnikohta,” lisas Škoda prototüüpsõidukite ehituse spetsialist Martin Kadlec.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.