Singer on käsile võtnud oma esimese 911 Turbo ja tulemus on võimas

Fotod: Facebook, Singer Vehicle Design

Porsche restomodide kroonimata kuningas Singer on viimaste aastate jooksul ehitanud aina huvitavamaid autosid. DLS-nimeline ekstreemsuseni viidud 964-põlvkonna 911 sportauto ja ACS safari-stiilis rallikas on parimad näited. Nüüd on California ehitaja esimest korda ette võtnud turboga 911’e.

Singeri eemaldumine puhtalt vabalthingavatest jõuallikatest on tingitud klientide soovist, kuna praegu on juba enam kui 70 klienti reserveerinud endale turbomootoriga Singeri.

Tähtsaim muutus “tavalistest” Singeritest on muidugi jõuallikas. 3,8-liitrine, kahe turboga, kuue silindriga mootor toodab vähemalt 450 hj aga on siiski õhkjahutusega, nagu kõik Singerid. Muidugi on käigukast saadaval vaid 6-käigulise manuaalina.

Vedrustus on väidetavalt pisut mugavam, et olla sobilikum Turbo mudeli grand touring hoiakuga. Veermiku ja vedrustuse seadistuses saab Singerile omaselt kindlasti kliendi soovide järgi kõik paika panna.

Välimuselt meenutab Singeri Turbo mudel vanemat Porsche 930 Turbot, mis saabus enne 911 964-põlvkonda, mille baasil Singer tavaliselt oma autosid toodab. Kere all on doonorautoks siiski 964.

Välimusest rääkides on kõik kerepaneelid valmistatud süsinikplastist, et hoida auto kaal minimaalsena. Disaini osas on näha Singerile omast minimaalset, maitsekat modifitseerimist. Suur “vaalasaba” tagatiib on natuke muudetud, tuled on modernsemad ja auto ise natuke laiem.

Ka interjöör on inspireeritud Porsche 930 Turbost. Tuttavad viis rohelise taustavalgustusega näidikut on ehe vanakooli Porsche. Singeri näitel on auto viimistletud liivakarva toonis nahaga, kuid nagu ikka saab iga mudel täielikult individuaalse lähenemise, vastavalt kliendi soovidele.

Hinna osas pole Singer täpset numbrit andnud, mis on ka arusaadav, kuna iga auto saa olema üsna erinev. Evo ajakiri eeldab, et alghind saab olema umbes 655 000 eurot, millele lisanduvad maksud. Singeri Turbo mudelit saab esimest korda näha juba suvel, Goodwood Festival of Speed üritusel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.