Volkswagen avaldas uue linnamaasturi, mis asendab vana tuntud mudelit

Uus Tayron.VW

Õige pea saabub müügile Volkswagen Tayron. Uus linnamaastur meenutab väliskujult justkui midagi, mis peaks võistlema Toyota Highlanderi ja teiste sarnaste mahukamate sõidukitega.

Tayroni nimi pole kõikjal uus, seda on Hiinas müüdud 2018. aastast. Seekordne Euroopa – ja Eesti – mudel tuleb aga 7-kohalisena ning hakkab asendama ammu tuntud VW Tiguan Allspace’i. Niisiis tutvustatakse seda õige ruumika autona. Euroopa versiooni tootmine toimub ikkagi Saksamaal, mitte Hiinas.

VW teatel paikneb see mudelirivis Touaregi ja Tiguani vahel. Uustulnuk on saadaval ka pika sõiduulatusega pistikhübriidina, mis suudab sõita kuni 120 km elektriga. Tayroni valikus on mitmeid jõuajameid, sealhulgas kaks pistikhübriidajamit (eHybrid), kerghübriidajam (eTSI), kaks turboga varustatud bensiinimootorit (TSI) ja kaks turboga varustatud diiselmootorit (TDI). Jõuajamite võimsus on vahemikus 110 kW (150 hj) kuni 200 kW (272 hj).

Nelikveoga mudelid on saadaval turboga bensiini- ja diiselmootoritega, kõik versioonid on varustatud automaatkäigukastiga (DSG). Pistikhübriidi akut saab laadida kuni 11 kW võimsusega vahelduvvoolu seinalaadijas või vahelduvvoolu laadimisjaamas ning kuni 50 kW alalisvoolu kiirlaadimisjaamades.

Suur maastur

Tayron on suur, 4,77 meetrit pikk. Kuni 885-liitrise pakiruum suureneb – kui istmete seljatoed alla lasta – 2090 liitrini. VW sõnul sobib see suuremate veoste, näiteks paatide, haagissuvilate või hobuhaagiste pukseerimiseks – linnamaasturiga tohib vedada kuni 2,5 tonni kaaluvat haagist.

Lisadest leiab ka Touaregist tuttavaid asju. Sel on IQ.LIGHT HD maatriksesituled, massaažistmed ja avar sisu ehtsast puidust viimistlusega. Tayron on saadaval Life-, Elegance- ja R-Line-varustusega, neil kõigil on oma lai valik standardfunktsioone, näiteks kolmetsooniline automaatne kliimaseade, kümne värviga meeleoluvalgustus, üheksa turvapatja, sõiduprofiilide valik, tagumised päikesesirmid, digitaalne teabe- ja 12,6-tollise diagonaaliga ekraan.

Muidugi on ka arvestatav hulk juhiabisüsteeme põhivarustuses. Samuti leiab autolt sõidukist väljumist turvalisemaks tegeva süsteemi, mis takistab ukse avanemist, kui tagant poolt läheneb sõiduk, andes sellel puhul hoiatusi.

Lisavarustuses on reguleeritavate amortisaatoritega adaptiivne veermikukontroll, panoraamkatuseluuk, 700 W Harman Kardoni helisüsteem ning massaaži- ja ventilatsioonifunktsiooniga ergoActive Plus istmed.

Eelmüük Eestis algab tänavu novembris, esimesed tarned on planeeritud järgmise aasta kevadesse. Hinda VW veel ei täpsustanud, ilmselt maksab see Tiguanist ja samaväärsest Škoda Kodiaqist enam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.