Zagato AGTZ Twin Tail on austusavaldus Alpine’i võidusõiduautodele 1960ndatest

Foto: Zagato

Itaaliast pärit kerefirma Zagato on alati osanud olemasolevate autode baasil valmistada midagi palju huvitavamat ja kunstilisemat. Nende viimane projekt AGTZ Twin Tail on võtnud modernse Alpine’i sportauto ja vaadanud tagasi sellesama automargi ajalukku.

Tulemuseks Alpine A110 baasil ehitatud kompaktne ja kerge keskmootoriga sportauto, mille välimus on muidugi täielikult muutunud. Esiosa on täiesti uue disainiga ja lisaõhuvõtuavadega. Veelgi rohkem torkab silma auto pikendatud katus ja väiksema nurga all tagaklaas, mis muudavad auto visuaalselt pikemaks.

Nagu ka nimi viitab, on AGTZ Twin Tail kahe erineva “sabaga”. Autole on võimalik paigaldada kas pikem tagaosa või see ära võtta ja hoida autot lühemana. Muidugi on kõige märkimisväärsem fakt, et autot ostes ei pea valima, millise välimusega auto on: pikendav kerepaneel tuleb autoga kaasa ja omanik saab ise tuju järgi valida, kas täna on pika või lühikese “saba” päev.

Inspiratsiooniks on Alpine A220 võidusõiduauto, mis osales kereautode sõitudes, näiteks Spa 1000 km ja ka kuulsal Le Mansi ööpäevasõidul. Kuigi A220 polnud kahjuks nii edukas, et Prantsusmaa kestvussõidu võit noppida, on Zagato ilmselgelt leidnud, et auto väärib sellegipoolest tänapäevastamist.

Zagato pole tehnilisi andmeid Zagato avaldanud, kuid eelduseks on, et 1,8-liitrine turboga 4-silindriline bensiinimootor jääb siiski auto keskele. Kas ja kui palju on võimsus kasvanud või ka veermikku modifitseeritud, pole teada.

Teada on aga auto hind ja erinevalt Alpine’i sportautost, mis on baasmudelina üsnagi mõistliku hinnaga, on Zagato AGTZ Twin Tail umbes 10 korda kallim. Välja peab käima 650 000 eurot, et saada kätte see eriline auto, mida toodetakse vaid 18.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.