Hea teada: mida tasub autoomanikul enne ülevaatusele minekut teha?

Kui auto ülevaatuse aeg läheneb, siis IIZI koduleheküljelt leiad kiirelt sobivaima koha, kuhu saad aja broneerida.Foto: Shutterstock

Sinu sõidukil on ees tehnoülevaatus, kuid sa ei tea, millisesse ülevaatuspunkti tasuks minna? IIZI aitab sul leida sobivaima koha, kuhu saad koheselt ka aja broneerida. Küll on soovitav mõned asjad enne ülevaatusele minekut ise üle vaadata.

Kas kõik tuled töötavad?

Kindlasti tasub üle vaadata, kas sõiduki kõik tuled, sealhulgas numbrilaua valgustus, on terved ja töötavad nii nagu ette nähtud. Ära unusta kontrollida ka helisignaali ja kojameeste seisukorda. 

Kui sõidad autoga iga päev ja tunned, et pidurid on veidi lahjemaks jäänud või käsipidur lakkab täiel jõul koostööd tegemast, siis on mõistlik enne ülevaatuspunkti külastada remonditöökoda ja lasta vead juba eos likvideerida.

Keerulisem on olukord veermiku kontrollimisega, kuid kui kuuled veermikus veidi kahtlast häält, siis tasub muutuda valvsaks ning lasta kontrollida, mis seda heli tekitab ja selle põhjus enne ülevaatust likvideerida.

Vaata üle kõik vedelikud

Muidugi tasub üle vaadata ka kõik vedelikud. Kui avastad, et mootoriõli, jahutusvedeliku, pidurivedeliku või roolivõimendiõli tase pole normis, siis on see esimene häirekell, et kuskil võib olla mingi leke. Mõistlik on üle vaadata, et ka klaasipesuvedeliku paak oleks täidetud.

Kindlasti tuleb veenduda sõidukirehvide nõuetele vastavuses. Praegu veel peavad autodel all olema talverehvid, mille mustri jääk peab olema vähemalt 3 mm. Kui alla lähevad suverehvid, siis on kulumispiiriks 1,6 mm. 

Heitgaaside ja müra taseme vastavuse kontrollimine standarditele võib olla keeruline, kuid kui summutist tuleb pidevalt tumedat tossu, on asi kindlasti kahtlane. Nii heitgaaside kui müra probleemide korral tasub pilgud pöörata vigase väljalaskesüsteemi poole.

Turva- ja ohutusvarustus peab olemas olema

Ja väga lihtne asi, mille iga autoomanik peaks enne ülevaatuspunkti minekut üle vaatama, on hädavajaliku turva- ja ohutusvarustuse olemasolu. Ülevaatuspunktis kontrollitakse kindlasti, kas kõik turvavööd toimivad korrektselt. Samuti peavad autos olema tõkiskingad, ohukolmnurk ja tulekustuti.

Kui auto on eelnevalt üle kontrollitud, siis tasub minna ülevaatuspunkti. Sellisel juhul on tõenäosus suur, et pääsed esimese korraga läbi ja hoiad raha kokku kordusülevaatuste pealt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.