Sisuturundus

Kuidas kaubikusse paigaldatud riiulisüsteemid ning vineeriga kaetud seinad ja põrand abiks võivad olla?

Fotod: Vanerex OÜ.

Teadagi on kaubikute ülesanne teenida omanikku töövahendina, millega saab mugavalt materjali transportida ja kus saab tööriistu hoiustada. Sellest hoolimata ei ole meie teedel sõitvates kaubikutes kaubaruumi kaitseks ja organiseerimiseks mõeldud sisekatted ja riiulisüsteemid just igapäevane nähtus.

Autotootjad ei pane kaubaruumide töökindlaks tegemisele suurt rõhku, kuid seda saab teha lisavarustuse abil, mida turul pakutakse. Miks see ikkagi vajalik on?

Väldi segadust kaubikus

Tõenäoliselt on suur osa kaubikuomanikest kogenud seda, kuidas isegi mõni kaubaruumi põhjas vedelev tööriist ja väike kogus kaupa võivad tekitada autos suure segaduse. Ühe kindla tööriista leidmiseks kulub sel juhul palju aega ja tegelikult sõidetakse ringi suure tühja ruumiga, mida kasutada ei saa, sest põrand on asju täis.

Seda muret aitab vältida vineerriiulite paigaldamine, et kasutada ära kaubaruumi kõrgus ning luua organiseeritud tööruum. Kuna nii saab korraga liigutada rohkem tööriistu ja materjali ning kõik on kergemini ülesleitav, aitab see mitmes mõttes kulusid kokku hoida. Hea ülevaade kaubikus olemasolevast aitab vähendada ka asjatuid sõite ehituspoodi.

Vineerist riiulite eelis peitub eeskätt kiires tarnes ja hinnas: need on toodetud Eestis ja on märksa taskukohasemad meie turule vahendatavatest metallriiulitest, ent pakuvad sealjuures sarnast funktsionaalsust. Riiulite kuju ja mõõtude juures on võetud arvesse kaubikute eripärasid, et tekitada võimalikult palju kasulikku ruumi.

Kindlusta kaubiku seinad ja põrand

On selge, et mis iganes tööd ka kaubikuga ei tehta, saavad selle seinad ja põrand ajapikku suuremaid või väiksemaid kahjustusi. Kaubikuid, mille küljed on väljast muhklikuks taotud, kuna kaubaruumi seinad on kaitsmata, näeme linnapildis sageli. Seetõttu kahaneb nende autode väärtus järelturul tuntavalt, samuti ohustab neid rooste.

Tihtipeale tellitakse uut autot ostes põranda ja seinte vineeriga katmine juba automüüja käest, kuid osa ostjaid näeb selles kohas ekslikult hoopis kokkuhoiu võimalust ja nii jäetakse kaubaruum olukorda, kus seal sees tegutsedes eksimisruumi ei ole.

Vineerpaneelide eesmärk on lihtne: kaitsta nii sõiduki kaubaruumi kui ka keredetaile mõlkide ja muude kahjustuste eest. Vineeritud kaubaruum vähendab asjatut kulumist ning tagab hinnalise töövahendi ja kasutaja vahel pikaajalise koostöö. Muuhulgas ei vähene nii hoogsalt ka sõiduki turuväärtus.

Autojuht on ka inimene

Kaubikute siseruum muudetakse iga mudeliuuendusega rohkem sõiduautode sarnaseks ja seega ka mugavamaks. Siiski tuleb sõitjate- ja kaubaruumi jaotusel ette piir, millest tootjad üle ei taha astuda. Nimelt ei ole arvestatud Eesti mehe keskmise pikkusega. Juht peab valima, kas säästa selga ja kannatada põlvevalu või säästa jalgu, kerides seljatoe ebamugavalt püstisesse asendisse.

Õnneks saab originaalvaheseina vahetada sõitjatele rohkem ruumi jätva vaheseina vastu. Vanerex OÜ pakutavad klaasplastist vaheseinad on disainitud selliselt, et need ei vähenda väärtuslikku põrandapinda kaubaruumis, aga annavad juurde vajalikke sentimeetreid seljatoe kõrgusel.

Suur eelis plekist vaheseinte ees on ka müraisolatsioon, mida salongi poolt kangaga kaetud vaheseinad pakuvad. Lisaks sellele näeb salong ka viimistletum välja, kui külma plekitüki asemel on seljataga ülejäänud salongiga kokku sobituv tumehall sein.

Paigalda ise

Vineerist sisekatete, vaheseinte ja riiulisüsteemide paigaldamisega tegeleb Vanerex OÜ. Soovi korral saadab ettevõte oma tooteid üle Eesti ning kuna pakutavad tooted on piisavalt lihtsasti paigaldatavad, saab igaüks, kes trelli varem käes hoidnud, nende toodete paigaldusega ka ise hakkama.

Rohkem infot aadressil www.vanerex.ee. Kui Vanerexi tootevalikust esmapilgul oma kaubikusse sobivat komplekti leida ei õnnestu, võta julgesti ühendust vanerex@vanerex.ee ja küsi lisa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.