Kuidas kevadhooajal oma autot pesta?

Kevadpesu puhul ei tohiks unustada rattaid ja velgi.Foto: Shutterstock

Kevad on kohal ja see tähendab, et on aeg oma neljarattaliselt sõbralt kõik talvine mustus maha pesta!

Kuigi autosid peseme me üldiselt aastaringselt, siis kevadel pärast lumiste ilmade lõppemist tasuks teha põhjalikum pesu, et säilitada värvi väljanägemist ja sõiduki väärtust tervikult. Käesolevas artiklis vaatleme mõningaid olulisi samme ja näpunäiteid kevadise autopesu läbiviimiseks.

Kevadise autopesu olulisus

Pärast pikka talveperioodi on teie auto tõenäoliselt kaetud mustuse, soola ja muude saasteainetega. Kevadine autopesu on oluline, et eemaldada kogunenud mustus ja kaitsta teie auto värvipinda ning kere korrosiooni eest. Lisaks aitab autopesu säilitada teie auto väljanägemist ja väärtust ning tagada selle pikaajaline säilimine.

Eelarve

Alustame kõigepealt olulisest – eelarve. Otsusta kas soovid pesu teha ise või viia auto professionaalidele. Kui viid auto pesulasse, siis soovitame kindlasti konsulteerida pesula teenindajatega, et leida sobivam pesuviis sinu autole. 

Pesula teenust kasutades peaks su eelarve olema suurem kui ise pestes. Kuigi oleneb mis vahendid sul juba olemas on ja mida pead juurde ostma. Kuna vesi ise on kõige väiksem kulu, siis muude pesemisvahendite puudumisel võib ise pesemine hoopis kallimaks muutuda. 

Kui aga soovid ise oma neljarattalise sõbra eest hoolitseda ja plaanid ka tulevikus seda teha, siis vahendite ostmine pikas perspektiivis võib tulla mõistlikum.

Ettevalmistus autopesuks

Enne autopesu alustamist veenduge, et teil oleksid kõik vajalikud tarvikud ja materjalid. Enamik vahendeid leiad tavalisest suuremast poest, kuid soovitame külastada ka autotoodete poodi, et leida neid kõige õigemaid vahendeid. 

Vaja läheb kindlasti ämbrit, pesukäsna, erinevaid autopesuvahendeid, vett ning kuivatuslappi või pehmet riidetükki. Samuti kontrolli hoolikalt autokere ja veendu, et puuduvad mõrad, lahtised värvi kohad või muud probleemsed pinnad, mida käsnaga pestes võib kahjustada. 

Autopesu meetod

Autopesu saab mitmet moodi läbi viia, kuid kuna tegemist on tõenäoliselt veidi rohkem määrdunud autoga, siis kindlasti oleks vaja kasutada mingisugust käsna või pehmet harja. Ainult survepesurist jääb väheks.

Lisaks heale käsnale või harjale on vaja valida kvaliteetne autopesuvahend, mis ei kahjusta teie auto värvipind, ega muid keredetaile. Tootevalik on üpris suur ja saate valida autokeemia vastavalt oma eelarvele. Soovitame alustada eelpesuvahendiga, mis aitab mustust pinnalt lahti võtta ja millega väldite auto kriimustamist harjamisel. 

Teiseks vali autošampoon. Mida tuleks nii šampooni kui ka eelpesuvahendi puhul vaadata on nende mõju loodusele. Kui pesed autot välitingimustes näiteks oma suvilas maja ees muruplatsil, siis kindlasti peaksid pesuvahendid olema keskkonnasõbralikud. Sisetingimustes ja garaažis on see vähem olulisem, kuid siiski vägagi soovitatav. 

Kasuta šampooni koos käsna või harjaga vastavalt juhendile ning leota survepesuriga mustus autolt maha. Parema tulemuse saamiseks võid šampooniga pesemist korrata pärast esimest leotust, aga üldiselt see ei ole enam vajalik eriti kui pesid ka eelpesuvahendiga. 

Pärast šampooniga pesu kanna peale kaitsevahend ja kindlasti kuivata auto mikrofiiber lapiga, et vältida vee kuivamisel tekkivaid laike. 

Lisanõuanded kevadiseks autopesuks

Parima tulemuse saavutamiseks järgige mõningaid lihtsaid nõuandeid. Valige pesemiseks soe ja pilves päev ning vältige pesemist otsese päikesevalguse käes.

Alustage auto põhjalikust loputamisest, et eemaldada suuremad mustuseosakesed, ja seejärel kandke autole esimene eelpuhastusvahend.

Ärge unustage pesta auto rattaid ja velgi, mis tihti võivad veel vajada spetsiaalset vahendit, et anda ilus läige

Auto kuivatamine on hea lõpptulemuse saavutamisel ülioluline. See mitte ainult ei jäta laike vaid aitab ka vältida uue mustuse külgevõrmist. 

Kindlustus ja autopesu

Kuidas autopesu võib mõjutada sinu liikluskindlustust? Üldiselt väga palju ei mõjutagi. Kuid mida puhtamana te oma autot hoiate, seda korralikumalt te kipute ka sõitma mille tulemusel vähendate võimalust sattuda liiklusõnnetusse.

Liikluskindlustus on Eestis kohustuslik ja tagab teie ja teiste liiklejate ohutuse ning kaitseb teid ootamatute kulude eest liiklusõnnetuse korral. Mida vähem satud sa liiklusõnnetusse, seda madalam võib olla sinu kindlustusmakse, seega auto korraline hooldus ja pesemine saab aidata kaasa madalamatele kindlustuskuludele.

Kokkuvõte

Kevadine autopesu on oluline osa auto hooldamisest ja säilitamisest ning aitab tagada teie sõiduki välimuse ja väärtuse säilimise. Järgige neid lihtsaid samme ja nõuandeid kevadise autopesu läbiviimiseks ning tagage oma auto sära ja kaitse kogu hooaja vältel!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.