Sisuturundus

Meistri vääriline väljakutse: 12 kuud kooli ja suured töökojad on sinu päralt!

Autodega ei pea ilmtingimata tegelema ainult mehed. TTHK transporditehnika valdkonna juhataja Raivo Kruusiku sõnul on tegelikkuses iga neljas sõiduautotehnikuks kandideerija tütarlaps. Samuti on näiteks automaalri eriala ka konkurentsitult populaarseim autoeriala tütarlaste seas. Just seetõttu julgustab Kruusik autohuvilisi tüdrukuid kindlasti õppima tulema.Foto: TTHK.

Oled aastaid meistri käe all hoolitsenud selle eest, et keretöödeks salongi toodud autod läheksid liiklusesse tagasi säravatena nagu uhiuued. Kuid nüüd on lagi ees ja tahaks midagi enamat. Kirg on alles, aga kuhu edasi? Tallinna Tööstushariduskeskusel on sulle pakkumine, mis ei maksa midagi. 

Laual on pakkumine töötada ise kere- ja värvitööde meistrina, kellesarnasele on suurte töökodade uksed alati avatud. Teeme selgeks, kes on kere- ja värvitööde meister, mis ülesandeid ta täidab ja kui head palka talle makstakse. 

Mida meister teeb?

Laias laastus võib öelda, et kere- ja värvitööde meister on remonditöökoja töö korraldaja ja juht, kes hindab sõidukite avariijärgseid kahjusid ning koostab kalkulatsioonid.

Kere- ja värvitööde meister vastutab selle eest, et töökojas kõik asjatoimetused sujuksid ja oleksid õigeaegselt tehtud.Foto: TTHK.

“Sisuliselt tagab kere- ja värvitööde meister selle, et kõik igapäevased toimetused töökojas kenasti sujuksid ja saaksid vastavalt planeeritule tehtud. Sinna hulka kuulub näiteks kvaliteedikontroll ning ka see, et igasuguste tööde teostamine toimuks tootjatehase juhenditele ja nõuetele vastavalt,” selgitab Ülemiste Møller Auto kere- ja värvitööde osakonna juhataja Veiko Aruküla.

Hästi tasustatud amet

Tallinna Tööstushariduskeskuse transporditehnika valdkonna juhataja Raivo Kruusik toob välja, et sõidukite kere- ja värvitööde meister on populaarne just tööandjate silmis ning koolitatud inimeste järele on nõudlus pigem suur. 

Ta lisab, et nende koolis õpib antud erialal inimesi nii autokeretöökodadest kui ka näiteks kahjukäsitlejaid kindlustusfirmadest. Tasub märkimist, et oma ala tippude töötasu on muljetavaldav.

Ülemiste Møller Auto kere- ja värvitööde osakonna juht räägib, et meistri palk oleneb tema tööülesannetest ning kahtlemata ka töökojast. Aruküla sõnul jääb kere- ja värvitööde meistri keskmine brutotasu keskeltläbi 2500 euro piiridesse. Samas ta toonitab, et sel alal töötamine nõuab ka teatud eeldusi ja alati tuleb kasuks eelnev keretööde osakonnas töötamise kogemus.

Saad meistriks ja suured töökojad on sinu päralt

Kui tunned, et autodega tegelemine on sinu kirg, siis tea, et Tallinna Tööstushariduskeskuses käib just praegu vastuvõtt sõidukite kere- ja värvitööde meistri 5. taseme tasuta jätkuõppesse. Kursus toimub 12 kuu vältel kaugõppena, loengud ja praktilised tööd toimuvad kord kuus reedeti ja laupäeviti, kusjuures vajadusel pakutakse tulevastele meistritele ka majutust. 

Sõidukite kere‐ ja värvitööde meistri eriala lõpetanud õpilase valikuvõimalused tööjõuturul on suured. Ta on oma valdkonna tippspetsialist, kes saab hakkama ka kõige suuremate töökodade juhtimisega. 

Täpsema info õppekava kohta leiad siit. Õpingute alustamise tingimuseks on keskharidus, autokeretehniku või automaalri 4. taseme kutseoskused ja/või töökogemus autokeretehniku või automaalrina vähemalt kaks aastat.

Avalduse saab esitada internetis SAIS-i keskkonnas või vajadusel ka koolis kohapeal. 

NB! Avalduste vastuvõtt lõpeb 28.02.2022.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.