Sisuturundus

Millised on hübriidauto 3 eelist?

Hübriidauto on suurepärane valik neile, kes hindavad keskkonna- ja rahakotisõbralikke valikuidFoto: promo

Keskkonna hoidmine ja säästmine on viimasel aastakümnel olnud väga aktuaalne teema. Ökonoomsus ja keskkonnateadlikkus on need märksõnad, mida peaksid inimesed meeles pidama, kui on soetamas endale igapäevaseid sõiduvahendeid. Sõiduki ökonoomsus on üks peamisi kriteeriume, mille inimene tänasel päeval sõiduki valikul seab. Lisaks väiksemale ökoloogilisele jalajäljele on ökonoomne sõiduk ka rahaliselt kasulikum.

Üks suurepärane sõiduvahendi valik oleks hübriidauto.

Miks eelistada hübriidautot? Toome välja 3 eelist, miks peaksid valima just hübriidi.

Keskkonnasõbralik – hübriidautod muutuvad iga päevaga üha populaarsemaks ja sellel on mõjuv põhjus. Inimesed on hakanud suuremat tähelepanu pöörama keskkonnale, kuna meie igapäevased valikud põhjustavad kliimas suuri muutusi.

Bensiinimootoriga sõidukid eraldavad süsinikdioksiidi ja muid kasvuhoonegaase, millel võib aja jooksul olla suur mõju keskkonnale. Hübriidsõidukite puhul on kaks valikut: bensiin või elekter. Kuna hübriidsõidukid on kütusesäästlikumad, eraldub kasvuhoonegaase oluliselt vähem. Mistõttu võib julgelt väita, et hübriidautod on oluliselt keskkonnasõbralikumad kui bensiini- või diiselmootoriga sõidukid.

Rahakotisõbralik – kuna kütuse hinnad on viimastel aastatel oluliselt tõusnud, siis on ilmselge, et mida vähem tankida, seda suurem on rahaline sääst. Hübriidautoga on see võimalik! Kuna hübriidid kasutavad sõidu alustamisel ja aeglastel linnasõitudel elektrit, võimaldab see oluliselt kütust säästa. Ja kellele meist ei meeldiks rahaline kokkuhoid sealt, kus see on võimalik? Ilmselt selliseid inimesi just kuigi palju pole, kui üldse.

Lisaks on kütuse kokkuhoid märkimisväärne liiklusummikutes olles. Teadupoolest ei ole ummikutes viibimine just kõige kütusesõbralikum: pidev väikese vahemaa tagant sõidu alustamine kulutab palju kütust. Nagu eespool mainitud, kasutab hübriidauto sõidu alustamisel elektrimootorit, seega on kütusekulu ummikutes olles olematu.

Hübriidautod on vaiksed – tänu elektrimootorile, mis ei tekita vibratsiooni ega müra, on hübriidautod palju vaiksemad kui traditsioonilised bensiinimootoriga sõidukid. Nende ülivaikne mootor ei pruugi sõiduki liikumisel kuuldavat heli üldse teha. Tänu sellele väheneb ka suurlinnades üleüldine linnamüra.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et hübriidauto on suurepärane valik kõigile, kes hindavad keskkonna- ja rahakotisõbralikke valikuid. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.