Sisuturundus

Vaata, kui soodsalt on võimalik oksjonilehelt korraliku ajalooga autosid osta

2017. aasta BMW 530d

Oksjoniportaal Exleasingcar on keskendunud peamiselt paari aasta vanustele sõidukitele, mida on sageli kasutatud liisinguautodena ja millele kehtivad ka tehasegarantiid.

Portaalist leiab igal hetkel tuhandeid sõidukeid ning kümneid oksjoneid, kusjuures kokku on koondatud sõidukid nii Eestist, Lätist ja Leedust kui ka Saksamaalt, Hollandist, Austriast, Belgiast, Itaaliast, Prantsusmaalt ja teistestki Euroopa riikidest.

Kõik sõidukid peavad olema eelnevalt läbinud tunnustatud esinduses või remonditöökojas tehnilise kontrolli, mis tagab ostjale kindluse, et ta ei osta kahtlast autot.

Autode valik vastab täpselt eestlase maitsele

Kuna enamike müügil olevate sõidukite puhul on tegu 2-5 aastat vanade liisinguautodega, on neil ette näidata kogu hooldusajalugu. Samuti on kuulutuste juures toodud välja sõiduki VIN-koodid, mille järgi saab inimene ka ise välismaistest portaalidest sõiduki ajaloo kohta uurida.

Uurisime natuke oksjoneid ja varasemaid tulemusi ning vaatame, mida huvitavat leida on. Näiteks eelmisel aastal müüdi üks 2015. aasta BMW i3 elektriauto 10 500 euroga. Hetkel on kõige odavam sarnane auto Eestis müügil 16 000 euroga.

BMW i3

Sama väljalaskeaastaga Tesla Model S (386 kw) leidis uue omaniku 37 555 euroga, kusjuures auto läbisõiduks oli 70 000 km.

Oksjonisaidil on valdav enamus siiski just eurooplaste lemmikautosid ja see klapib ka eestlaste maitsega. Meil populaarsete autode valik on seal eriti suur – Volkswagenid, Audid ja BMWd.

Võimas Volkswagen Passat 13 500 euroga

Võimsa, 240-hobujõulise diiselmootoriga Volkswagen Passati keskmiseks müügihinnaks on 2019. aasta tulemuste järgi 13 500 eurot. Kõik on 2015. aasta autod ja keskmise läbisõiduga 150 000 kilomeetrit.

Volkswagen Passat Foto: TD, Wikipedia

Natuke vähem võimsa, 190-hobujõulise Passati keskmine hind tuli 10 400 eurot, aga seal on sees mõned üle 200 000 km sõitnud autod, mis on soodsamad ja seega tõmbavad keskmist hinda natuke alla.

2015. aasta Audi A6 mudeli keskmine müügihind oli oksjonil 13 700 eurot. Arvutuses on sees erinevate mootoritega versioonid, aga valdavalt on siiski tegu 2-liitriste diiselmootoriga.

Sama aastakäigu BMW X5 linnamaasturi keskmine hind oli 20 790 eurot.

Tahad midagi natuke erilisemat?

Populaarse Volvo XC60 hinnad on keskmiselt 15 400 eurot aga kui midagi natuke erilisemat otsida, siis hetkel on käimas mitu oksjonit Volvo XC90 T8 pistikhübriidi peale, millel on 400 hobujõudu ja ligi 40 kilomeetrit elektrilist sõiduulatust.

Võimas ja luksuslik Volvo, millel on ka Bowers&Wilkinsi helisüsteem, on oksjonil miinumhinnaga 32 400 eurot. Eelmise aasta andmed näitavad, et üks selline ongi saanud uue omaniku 32 200 euroga.

Tahad midagi veel rohkem teistsugust? Kui natuke otsida ja oodata, siis leiab ka seda. Eelmisel aastal leidis uue omaniku 2016. aasta Range Rover Sport, mis on küll päris suure läbisõiduga (160 000 km), aga võimsusega 340 hobujõudu, sai lõpptulemuseks 27 100 eurot.

Range Rover Sport

Silma jäi ka üksMaserati Levantelinnamaastur, mille miinimumhinnaks on 40 000 eurot.

Kuna oksjonid käivad pidevalt, autod müüakse kiirelt ja peale tulevad uued, siis on raske välja tuua aktiivseid oksjoneid. Uurige ise, mis autod hetkel oksjonitel on ning külastage seda lehte regulaarselt, et kõige magusamaid pakkumisi mitte maha magada.

Eraisikuna Exleasingcari platvormilt sõidukeid ostes tuleb arvestada ka Leedu regulatsioonidega, mistõttu lisandub makstavale summale (oksjoni lõpphind, transport ja tasud) 21% käibemaksu. Firmana oksjonilt sõidukeid ostes kehtivad Euroopa Liidu tavapärased käibemaksu regulatsioonid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.