Volvo pakub nüüdsest lisavarustusena tervist säästvat tehnoloogiat – millist?

Foto:Volvo.

Puhta, kvaliteetse õhu tähtsust mõistavad tänasel päeval tõenäoliselt kõik, ent ühena vähestest autotootjatest suudab Volvo seda ka tehnoloogia kaudu tõlgendada.

Piirkondades, kus õhk on tugevasti saastatud, vaevavad inimesi sageli hingamisprobleemid, allergiad ning muud terviserikked. Probleemi süvenedes avastame, et paljuski on süüdlaseks ülipeened saasteosakesed tähisega PM 2.5 ja suurusega 2,5 mikromeetrit, mida saab näha üksnes mikroskoobi all.

Sellist osakeste mõõtu kasutatakse laialdaselt ka õhu kvaliteedi hindamiseks: kui ülipeente saasteosakeste tihedus õhus on kõrgem kui standardid ette näevad, on põhjust muretseda – need püsivad pikemat aega õhus ja tungivad ka kergemini inimese organismi.

Nüüd aga saavad saastatud keskkonnas elavad uue Volvo omanikud sõna otseses mõttes oma ellu sõõmu värsket õhku.

Nimelt kõikidesse uutesse Volvodesse saab lisavarustusena paigaldada uudse Advanced Air Cleaner tehnoloogia, mis mõõdab PM 2.5 peenosakeste taset, võrdleb sise- ja välisõhu kvaliteeti ning mis kõige tähtsam — puhastab õhu saasteosakestest enne selle jõudmist salongi.

Tegu pole mitte ainult sõidu ajal toimiva funktsiooniga — õhupuhasti saab kaugjuhtimise teel käivitada ka Volvo On Call rakenduse kaudu. Nii on õhk puhastatud juba enne autosse istumist, kusjuures rakendusse edastatakse täpne info kvaliteedinäitajate kohta.

Uut õhupuhastussüsteemi pakutakse kõikidele 90 ja 60 seeria Volvodele, mis baseeruvad SPA arhitektuuril. Saasteosakeste jõudmist salongi takistab sünteetilistest kiududest filter ning ionisatsioon.

CleanZone süsteem jälgib salongiõhu kvaliteeti pidevalt

Kui eelräägitud Advanced Air Cleaner ülipeeni osakesi õhust eemaldavat tehnoloogiat pakutakse Volvodele lisavarustusena, siis CleanZone õhukvaliteedi süsteem, mis puhastab õhku sellest tolmu- ning saasteosakesi väljanoppiva multifiltri abil, kuulub iga uue Volvo põhivarustusse.

Mitmekihilisse multifiltrisse on integreeritud ka aktiivsöe kiht, mis takistab erinevatel lõhnadel interjööri jõudmast. Nagu kõiki teisi filtreid, tuleb ka seda vahetada kord aastas.

Multifilter on ainult üks osa IAQSi siseõhu kvaliteeti jälgivast süsteemist, mis koosneb kahjulikke aineosakesi tuvastavatest anduritest ning autosisest õhuringlust korrigeerivatest süsteemidest.

Näiteks kui Volvo CleanZone tehnoloogia tuvastab, et välisõhk on liialt saastunud, siis suletakse õhu sisselaskeava ning aktiveeritakse ainult autosisene õhuringlus.

Kogu protsessi on võimalik jälgida auto infosüsteemist, kus spetsiaalne ikoon annab õhu kvaliteedist teada värvuse kaudu. Sinine tähendab head ning hall saastunud õhku.

Volvo On Call kaugjuhtimist kasutades piisab vaid viiest minutist, et õhk saaks enne autosse istumist puhtaks, kusjuures selle lühikese ajaga eemaldatakse kuni 95% kahjulikest osakestest.

Tegu pole seejuures ainsate jätkusuutlike lahendustega. Volvo on juba aastaid tegelenud autodes kasutatavate materjalide allergeenisisalduse vähendamisega ning keskkonnasõbralikuks muutmisega. Programmi taga on Volvo “ninade” arendusmeeskond, mille eksperdid analüüsivad päevast päeva erinevate lõhnade, ainete ja osakeste mõju.

Kõigi nende jõupigutuste taga auto salongiõhu kvaliteetsemaks muutmiseks on Volvo veendumus, et puhas õhk mitte ainult ei maanda terviseriske, vaid parandab ka keskendumisvõimet, mis on üks turvalise sõidu põhieeldusi.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.