Auto24 blogi

Päeva kuulutus: haruldane ja eriline Volkswagen Bonito

Fotod: auto24.ee

See Bonito on kahtlemata väga kihvt ja silmapaistev sportauto, aga loodetavasti jõuab võimalik ostja enne rahapaki lauale löömist ka mootori andmeid vaadata. Ilmselt ei oskaks sellise välimusega autost oodata, et kilovatte on vaid mõni rohkem kui näiteks Sapakal, täpsemalt on neid 32 kw ehk siis 44 hobujõudu.

Kui Põrnikalt pärinev mootor ei ole probleem, siis järgmiseks tuleb müüja sõnul arvesse võtta oma pikkust. Nimelt ütleb ta, et kui oled üle 185cm pikk ja keha ei paindu, siis kahjuks sissepääsemine võib osutuda võimatuks.

Mis asi Bonito üldse on? Internet annab auto loojaks ettevõtte nimega FiberFab Velocidad Inc, mis asutati 1964. aastal Ameerikas. Ettevõte keskenduski spetsiaalsest materjalist kit-car’ide valmistamisele, millest näiteks Avengeri nime kandev auto üritas jäljendada Ford GT40 välimust.

Pärast ettevõtte looja Warren Goodwini surma vanglas, kuhu ta oli oma naise mõrva eest mõistetud, jätkas ettevõte tegevust, aga lõpuks jagunes erinevateks osadeks, millest üks oli ka Saksamaal asuv tütarettevõte. Viimane jätkas muuhulgas ka Bonitode tootmist kuni 1981. aastal läks ettevõte brittide valdusesse.

Selle auto tõi müüja isiklikult Soomest mullu sügisel ja hetkel on auto ilusti ka Eesti registris. Tehtud sai korralik mootori hooldus ja samuti sai uue värvkatte üle poole auto kerest. Tegemist on tema sõnul ühe vähestest originaal Bonitodest, mis valmistatud otse Fiberfab´i tehases ja kannab mudelinimetust 2D Bonito-11.

Korvistmed, võidusõidu turvavööd, auto kõrgus vähem kui meeter ja efektne punane värv. Kellel neid kilovatte vaja on! Hinnaks küsib müüja väärikad 11 900 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.