Autoeksperdi blogi

2 lihtsat asja, mis saad kohe ära teha, et auto talveks valmis panna

Auto talveks ette valmistamine ei tähenda tänapäevaste autodega tihtipeale midagi muud peale talverehvide alla paneku. Siiski on mõned asjad, mille iga autoomanik saab enne päris pakase ja suurema lume tulekut ära teha.

Vaheta välja kojamehed

Suvel ja talvel samade kojameestega sõitmine lõhub neid rohkem ja tähendab, et kojamehi tuleb tihedamini vahetada. Sügisel ja kevadel kojameeste välja vahetamine ei pea tingimata tähendama uute ostmist – vahel saab suviste kojameestega veel ühe hooaja sõita.

Igal juhul aitavad värsked kojamehed talvel parema nähtavuse tagada. On olemas ka eraldi talveks ja kõikideks aastaaegadeks mõeldud kojamehed, mis maksavad küll rohkem, kuid on ka kvaliteetsemad.

Suvised matid kummist mattide vastu

Salongi parema puhtuse ja kuivuse tagamiseks tuleks talviti ka tavalised põrandamatid kummist ja äärega mattide vastu välja vahetada. Põhjused selleks oleme välja toonud juba varem ilmunud loos, kuid lühidalt öeldes püüavad äärega kummimatid suurema osa vedelikest ja porist kinni ja ei lase sellel sattuda näiteks põrandakattesse.

Samuti on selliseid matte lihtsam puhastada ja auto püsib kokkuvõttes kuivemana.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.