Autoeksperdi blogi

Lumeketid ja lumesokid: kuidas need talvel abiks on?

Mida läheb külmades lumistes tingimustes ühel autojuhil vaja? Talverehvid, talvine klaasipesuvedelik, jääsulataja ning oskus valida mõistlik sõidukiirus, kuuluvad kindlasti sinna nimistusse. 

Vahel võib ilm libeduse ning lumega üllatada – teed muutuvad raskelt läbitavaks ning justkui tundub, et edasisõitmiseks läheb vaja paremat varustust või abi kõrgematelt jõududelt.

Siin tulevadki appi lumeketid ning lumesokid. Tegu on meie kliimas üsna vähetuntud lahendusetega, ent lumerohkete ilmadega võib neid vaja minna ka siin.

Lumeketid paigaldatakse autoratastele, et saavutada jäistel ja lumistel teedel tavapärasest suurem haarduvus. Lumekettide paigaldamine võib aga vahel pisut tülikas olla.

Seepärast võibki alternatiivina valida lumesokid, mis käituvad sisuliselt samamoodi, ent on odavamad ja hõlpsamalt paigaldatavamad. Sokkide “jalgapanemine” käib kergelt, tuleb vaid autoga vaikselt edasi sõita kuniks sokk ise kogu rehvi ära katab.

Nii lumeketid kui -sokid tuleb aga puhastatud teele jõudes eemaldada. Vastasel juhul võivad tekkida kahjustused nii teele kui ka sokkidele endale.

Lisaks eelmainitud lahendustele on tuntud ka libisemisvastased plaadid, mille kaasas transportimine on lihtne ning mida saab haardumise tekitamiseks rataste alla lükata.

Tugevast kummist või plastikust plaate on tavaliselt ka kiirem kasutada kui sokke ja kette. Tootevalikuga saab tutvuda siit!

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.