Autoeksperdi blogi

Miks on hübriidmootoriga autole vaja kütuselisandeid?

Kütuselisandid on mootori jaoks vitamiinide eest. Kõik tänapäevased õlid ja kütused sisaldavad juba ostes rohkelt lisandeid. Kõige lihtsam näide on diiselkütus, millele on juba tanklas lisatud talveperioodil külmumise vastast ainet.

Kuna mootorite maailm muutub iga päevaga aina keerulisemaks, siis on sageli oluline autoomanikul “vitamiine” ka ise juurde anda.

Hübriid ei tähenda ainult elektrimootori tuge

Hübriidi, olgu selleks siis gaasi- või elektriajamiga toetatud bensiinimootor, puhul tuleb arvestada mitmeid asju. Näiteks võib bensiin võib paagis loksuda kuude kaupa, kui omanik saab autot piisavalt tihti elektri- või gaasiga täita ning bensiini ei kulu.

Samuti ei saa mootori pihustid piisavalt tööd. Probleeme võib ka muudes sõlmedes tekkida, kus on eeldatud, et mootor töötab.

See Liqui Moly lisand aitab hoida bensiini kütusepaagis värskena, kuna kütus võib elektriajami või gaasi kasutamise tõttu vananeda. Ka on külmkäivituste ja seejärel alternatiivjõuallikale ümberlülitudes ning ka start&stop süsteemi kasutamise tõttu bensiinipihustid altid sadestiste tõttu määrduma ja tagituma. Seetõttu on lisandil lisaks stabiliseerivale ja oksüdeerumiskaitsele ka pihusteid ja toitesüsteemi puhastav toime.

Lisatakse seda ainet otse kütusepaaki ja 250 ml pudelist piisab kuni 75 liitri kütuse kohta (vahekorras 1: 300).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.