Autoeksperdi blogi

Miks on sillastend auto rehvide vastupidavuse jaoks ülimalt oluline?

Rehvide kulumist mõjutavad mitmed faktorid: rehvirõhk, sõidustiil, ilmastik. Samuti mängib olulist rolli rehvide ühtlasel kulumisel ka see, kas auto sillad on sirged. Seetõttu on oluline, et auto hooldusrutiini kuulub vähemalt kord aastas ka sillastendi külastus.

Konkreetset põhjust ei peagi olema

Kui sa tead, et sõitsid lähiajal kogemata liiga suure hooga vastu äärekivi või mõnda löökauku, siis peaks kindlasti kohe ka sillakontrolli minema. Oma töö teeb ka aeg ja paigast minemise jaoks ei ole üldse vaja mingit õnnetust.

Arvesse tuleb võtta ka seda, kas hiljuti on vahetatud pukse, vedrustust või muid veermikuosi. Sel juhul võib peaaegu garanteerida, et auto vajab lähiajal ka sillastendi.

Ise diagnoosida on raske või siis juba liiga hilja

Rooli kiskumine on vist tuntuim märk sellest, et autoga oleks vaja stendis käia, kuid alati ei pruugi halb kokkujooks endast kohe märku anda. Silmaga näeb kehva kokkujooksu tavaliselt alles siis, kui rehvi üks serv on kulunud. Kui kulub siseküljele jääv serv, on juhuslik märkamine eriti raske.

Eriti oluline on sillastendis käimine just uute rehvidega, kuna seda tehes saab kohe ära hoida rehvide ebaühtlase ja liiga varajase kulumise.

Halb ja ebaühtlane kokkujooks mõjutab tihtipeale just vanemaid autosid, millel juba veermikuosi vahetatud. Korralikus töökojas antakse tavaliselt ka nõu, et millal võiks järgmine kord olla, kui sildu kontrollima tulla.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.