Autoeksperdi blogi

Miks tasub talviti kummimatte tekstiilmattidele eelistada?

Foto:Shutterstock.

Talviti kipub sool, sopp, mustus ning tänavatele pritsitav keemia autokere külge kleepuma, luues autot mitte pestes ja vahatades eeldused külaskäiguks keretööde meistri juurde.

Lisaks autole kleepub see ka saabaste külge ning kuigi hea tava on enne salongi istumist saapad puhtaks raputada, ei pruugi sellest alati piisata.

Jalanõudelt pudenevad mustus ning sool tekitavad vaippolstrile plekke. See ei näe kena välja ning läbi polstri imbudes suureneb ka rooste tekkimise tõenäosus. Ühtlasi tekib autosse ka ebameeldiv niiskus.

Vähendamaks nende probleemide tõenäosust, tasub kasutada õigeid jalamatte. Kõige levinumad on tekstiilmatid ning kummimatid, millest talviti on soovituslik kasutada viimaseid.

Kummimatid ei lase mustusel ning niiskusel autos laiali valguda ega põrandasse imbuda, eriti kui tegu on kõrgete äärtega kaussja matiga. Sinna saabuvat pori on samuti lihtsam hiljem koristada.

Vale mõõduga matt võib olla eluohtlik

Tekstiilmatid näevad tavaliselt kenamad välja ning need imavad edukalt ära niiskuse, ent see võib siiski koos mustusega põrandakattesse edasi jõuda. Erinevalt kummimattidest on riidest matte keerulisem puhastada.

Kui sõidukil pole kummist matte lisavarustusena olemas, saab need enamasti üsna kerge vaevaga edasimüüjatelt hankida. Autoeksperdi valikus on nii universaalseid kui ka margi-või mudelispetsiifilisi matte.

Universaalsed matid kohanduvad sageli enamike autode jalaruumi suurustega, ent mõnel juhul võivad need ikkagi üldise sobimatuse tõttu juhi pedaalide alla nihkuda. Nii võib tekkida eluohtlik olukord, kus pedaalide vajutamine on raskendatud või täielikult tõkestatud.

Margipõhised matid on kenama välimusega ning sobivad õigele autole nagu valatult. Nende soetamise ja leidmise kohta saab täpsemat informatsiooni küsida edasimüüjalt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.