Autoeksperdi blogi

Millega pead arvestama rattahoidiku soetamisel ja paigaldamisel?

Kuidas transportida oma kaherattalist nii, et auto poleks seest auklikuks torgitud ja kangad katki rebenenud ja samas ka kaherattaline elu ja tervise juurde jääks?

Autosse toppimine tundub ratta suhtes ausam, aga siis kannatavad reisijad ja auto. Aga kui kaaluda rattahoidiku ostmist, siis mida silmas pidada?

1. Haagisekonksu külge kinnituv hoidik

Auto veokonksu külge käiv rattahoidik on mugavam, kuna ratast on lihtsam kinnitada. Kui sa pole just üle kahe meetri pikkune, siis linnamaasturi puhul on ratta katusele upitamine juba eraldi trenn.

Rohkem rattaid mahutavate haagisekonksu hoidikute puhul tuleb muidugi arvestada lisanumbrimärgi vajadusega, kuna hoidik varjab autoküljes oleva ära.

2. Hoolid rattast, soeta ka kott

On veel üks oluline “aga” – tõelised rattafanaatikud ei kasuta auto taha käivat hoidikut väga loogilisel põhjusel: auto taga tekkiv tuulepööris ja rataste alt lendav tolm, kivid ja muu sodi tähendab halva ilmaga sõitmise järel kohest rattapesu ning ei mõju ka pikas perspektiivis ratastele hästi. Sestap tuleks kindlasti kasutada rattaid kaitsvat kotti.

3. Kontrolli kinnitusi!

Katusele kinnitatavate hoidikute korral tuleb esimese asjana silmas pidada millised on katuseraamid. Viimaseid on mitut eri tüüpi ja väga oluline on, et rattahoidja kinnitused klapiks katuseraamide omadega.

4. Esiratas katusele või autosse?

Katusele saab soetada kahte tüüpi hoidikuid – sellised, kus on ratas tervikuna ning teine variant, kus esiratas on eemaldatud. Viimasel juhul on tuuletakistus väiksem ning rattale mõjuvad väiksemad pinged, aga esiratas tuleb siis ikkagi autosse sisse mahutada.

5. Kütusekulu ja müra

Kõik, mis on katusel, mõjutab auto tuuletakistust ja müra. Seega tasub ostmisel uurida ka raamide disaini ja voolujoonelisust. Üldiselt pole neid mõistlik koguaeg katusel hoida, seda nii ökonoomsuse kui ka hoidiku säilimise mõttes.

6. Kui hea su mälu on?

Selle kohta pole head nõu, kuidas vältida, aga siiski meelespeaks: katusel olevate ratastega ärge sõitke parkimismajja! Või kui pole enda mälus kindlad, siis kindlustage oma rattad ära või kasutage haagisekonksu lahendust

Enamikele küsimustele raamide kinnituse ja valiku kohta saate vastuseid poest. Kuna selline soetus on pigem ühekordne ja väga oluline, siis võtke see aeg ja külastage asjatundjaid, et enda auto, ratta ja vajaduste jaoks saada parim lahendus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.