Autoeksperdi blogi

Radiaatori tuulekaitse: Kuidas see külma ilmaga aitab?

Kuigi külmemad ilmad on peatselt kadumas, võib järgnevates hooaegadeks taskusse panna mõned nipid autodele ülessoojendamisel. Salongide jaoks on olemas erinevad kütteseadmed, ent kuidas kiirendada mootori soojenemist jahedas kliimas?

Üheks lahenduseks on õrnalt blokeerida auto radiaatori tuuleava, mis soojenemisel kiirelt kaasa aitab. Vanasti tehti seda näiteks papitükkidega, ent tänapäeval eksisteerivad moodsad radiaatori tuulekaitsed.

Tänapäeva autode mootorid (eriti diiselmootorid) on niivõrd efektiivsed, et nad toodavad kohapeal tühikäigul seistes väga vähe kuumust. Seepärast ongi tark mõte soetada spetsiaalne tuulekaitse, mis laseb piisavalt õhku sisse, ent blokeerib see-eest ära märgatava osa külmast õhust.

Autoeksperdi tootevalikus leidub erinevatest materjalidest tuulekaitseid laiale mudelivalikule. Näiteks selle Volkswagen Tiguanile mõeldud kaitse saab tellida vähem kui 50 euro eest. Tuulekaitse juures tuleb kindlasti aga silmas pidada, et üle kümne kraadise temperatuuri seda kasutada ei tohi.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.