Ideal Auto blogi

Tasub teada: Millal on õige aeg autole uued rehvid hankida?

Kõige tähtsamaks komponendiks auto puhul on rehv – see on siililegi selge! Ideaaltingimusteks tasuks oma neljarattalises sõbra rehvide seisukorda kontrollida vähemalt kord kuus, ent millisel juhul tasub tavaliselt oma autole uus komplekt jalanõusid hankida?

Esmalt tasub loomulikult vaadelda rehvimustri jääksügavust. Kui mõõteriistad annavad tulemuseks vähem kui 3-5 millimeetrit sügavust, võib rehv osutuda madala pidamise tõttu eluohtlikuks ning vajab väljavahetamist.

Teiseks faktoriks on rehvil avalduvad visuaalsed defektid. Kui märkate autokummidel ebaühtlast kulumist, mulle või rebenemisdefekte, võivad need lisaks kulumisprobleemile viidata ka muid sõidukit kimbutavatele muredele. Lisaks ei tohiks rehvi vanus ületada 4-5 aastast vahemikku.

Uued rehvid peavad olema kindlasti seaduste ning tootja määrustega kooskõlastatud, ka tuleb jälgida kiiruseindeksid, kandevõimet ning rehvitüüpi. Vahetamisel on reeglina mõistlik asendada autol kõik neli rehvi, mitte ainult üks või kaks. Vanad rehvid võetakse tihtipeale ka volitatud asutuste poolt ringlusesse.

Talvekuudel soovitab Ideal Auto kasutada naastrehve just juhtidel, kellel on kombeks läbida pikki maanteesõite või kõrvalteid, eriti kui need võtavad aset varastel hommikutundidel või hilisõhtul. Naastrehvid on ohutum valik ka vähekogenud juhi puhul.

Ideal Auto soovitab võimalikult varakult rehvivahetusele mõelda, kus järjekorrad väiksed, mitte oodata esimesi külmasid või lund. Rehvivahetuse ajal saab oodata mugavas ootealas, nautides head ja kvaliteetset kohvi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.