If Kindlustuse blogi

Euroopast ostetud auto: mis siis, kui enne koju jõudmist juhtub avarii?

Foto:Shutterstock.

Välisriikidest, eriti näiteks Saksamaalt ja Hollandist autode ostmine ning Eestisse toomine on olnud populaarne taasiseseisvumisest saati.

Kui autot just treileri või veoki peale ei panda, siis on levinud harjumuseks autoga ise koduriiki sõita. Kuidas tegeleda kindlustusega aga juhul, kui autoga juhtub enne kojujõudmist välisriigis avarii?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul vastutab sel juhul kahju eest uus omanik ning need hüvitab selle riigi liikluskindlustuse fond. Ostu-müügi leping peab olema kindlasti autoostul juba tehtud.

Eri riikides võivad reeglid erineda, mistõttu tuleks eelnevalt alati välja selgitada, kas uue autoga saab kaasa ka kehtiva kindlustuse.

“Soomes saab eraisikult auto ostes kaasa kindlustuse viieks päevaks, samas mõnest teisest Euroopa Liidu riigist sõidukit ostes peab ostja vajadusel saama kindlustuse teha ka oma koduriigi kaudu,” ütleb tootejuht.

Sel juhul tehakse kindlustus kuni 30 päevaks alates sõiduki soetamisest ning selle aja jooksul peaks värskelt auto soetanud isik jõudma Eestisse sõita ning siinsed vajalikud registreerimistoimingud ära teha. Sellele järgneb juba tavalise liikluskindlustuse tegemine.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.