Kas kindlustus aitab, kui auto saab teetööde tõttu kannatada?

Teetöödel juhtunud õnnetuste puhul on kõige suurem abi kaskokindlustuse olemasolust.Foto: Shutterstock

Teetöid tehakse üle Eesti. Mis saab aga siis, kui teetööde tõttu juhtub õnnetus ning auto kannatada saab? Kas kindlustus ulatab abikäe?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on sellistel puhkudel suureks abiks kaskokindlustusest. “Muidugi ei tähenda see, et autojuht võiks olla hooletu. Juhil tuleb olla tähelepanelik ja jälgida vastavaid teemärgistusi,” toonitab Kruus.

Üks sagedane põhjus on kindlasti lahtiste kivide klaasi lendamine, mis tekitab esiklaasile täkke. Varem või hiljem areneb see praoks, mistõttu on mõistlik kiiremas korras klaasiparandaja poole pöörduda. Kaskokindlustuse olemasolul, parandatakse klaasitäkked ilma omavastutuseta. 

Samamoodi ulatab kaskokindlustus abikäe, kui auto saab kannatada löökaugust tekkinud kahju tõttu. “Muidugi lasub ka teetööde tegijal kohustus liiklejaid teavitada ohuolukordadest vastavate märkide ülesseadmisel,” lisab Kruus.

Lisaks võib sageli tunduda autojuhile, et teetööde ajaks seatud kiirusepiirangud on põhjendamatult madalad. Ent ometi on sel kiirusel tegelikult vägagi kindel põhjus. Liigne sõidukiirus võib tekitada autole tugevaid värvikahjustusi, mille remont võib maksta tuhandeid eurosid. Rääkimata teravatest teeservadest, mis võivad lõhkuda rehvi või kahjustada velgesid.

Kui soovid oma sõidukit kaitsta kaskokindlustusega, siis selle hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.