Kas kindlustus kehtib, kui satun talvistes oludes suverehvidega õnnetusse? 

Mõistlik on pigem vara kui liiga hilja talverehvid autole alla panna.Foto: Shutterstock

Liiklusõnnetus ei hüüa kunagi tulles. Kuid tõenäosus on kindlasti suurem, kui satud õnnetusse talvistes oludes teades, et sinu autol on all veel suverehvid. Kas kaskokindlustus sellistes olukordades kehtib?

Õige vastus on, et kehtib küll. Ent siin on ka mõned erisused, millega tasub autoomanikul arvestada. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on kindlustusseltsil mõningates olukordades õigus hüvitamisele kuuluvat summat vähendada. “Kui ikka südatalvel satutakse õnnetusse, kus talverehvide olemasolul oleks saanud auto enne õnnetus pidama, siis võib kindlustusselts siin summat vähendada küll.” Seda enam, et talvisel ajal on meil talverehvid kohustuslikud.

Kuid kui sinu auto seisab parklas ja sellele sõidetakse otsa, siis ei ole vahet, millised rehvid autol all olid. Liikluskindlustus kehtib ning kõik kahjud hüvitatakse.

Kui suverehvidega juhtub õnnetus, siis vaatab kindlustusselts sellele juhtumipõhiselt otsa ja teeb selle järgi otsuse, kas rehvidel oli põhjuslik seos õnnetuse juhtumises. Seega tasub kindlasti pigem varem, kui hiljem oma suverehvid talverehvide vastu vahetada. Küsimus ei ole ju mitte ainult auto plekimõlkimises. Liiga libedate rehvide ja vale sõidukiiruse valikul võivad õnnetuse tagajärjed olla palju kurvemad kui lihtsalt natuke mõlkis esistange.

Kõige olulisem on enne sõitma asumist hinnata kõikvõimalikke ohte. Sinna kuuluvad ka ilmastikust kaasnevad olukorrad. Autosõit peab olema nii endale kui kaasliiklejatele turvaline. Suverehvide ja libeduse koosmõju võib vähendada ka kaskokindlustuse hüvitist.

Rehvivahetus tasub kindlasti plaanidesse võtta, kui päevane õhutemperatuur kukub stabiilselt alla 7 kraadi. See muidugi ei tähenda, et kui talverehvid on sõidukile alla pandud, siis võib liikluses tähelepanematu olla. Ka talverehvidega sõites tuleb olla ettevaatlik ning arvestada libedusega, mis on meie talvede lahutamatu osa.

Suurema turvatunde ja südamerahu tagamiseks tasub kaaluda enda sõidukile ka kaskokindlustuse sõlmimist. If Kindlustuse kaskokindlustuse kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.