Kas kindlustusjuhtumi korral saab autot remontida ka margiesinduses?

Üldine kindlustusseltside praktika selline, et põhigarantiiga sõidukeid suunatakse remonti margiesindusse ja vanemad sõidukid suunatakse remonti tavalistesse keretöödele spetsialiseerunud töökodadesse.Foto: Shutterstock

Uuemate autode puhul on täiesti tavaline, et eelistatakse oma neljarattaline sõber viia hooldusesse margiesindusse. Kui aga satutakse liiklusõnnetusse, siis kas sel juhul on ka võimalik remont teostada margiesinduses?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul on üldine kindlustusseltside praktika selline, et põhigarantiiga sõidukeid suunatakse remonti margiesindusse ja vanemad sõidukid suunatakse remonti tavalistesse keretöödele spetsialiseerunud töökodadesse.

Siiski saab ka sõidukeid, millel on põhigarantii juba lõppenud, remontida margiesinduses, ent seda juhul, kui valida Ifi kõige laiema kaitsega kaskokindlustuse pakett.

“Sõidukite keretööd on spetsiifiline valdkond, millega kõik autoremonditöökojad ei tegele. Siiski on nõudlust keretööde järele niivõrd palju, et Eestis on päris palju keretöödele spetsialiseerunud remonditöökodasid. Ifil on paljudega neist koostööleping ja kahjujuhtumi korral saame kliendi suunata talle lähimasse töökotta, kus sõiduk remonditakse nõuetekohaselt ja kvaliteetselt ära.” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht.

“Meie klientidel on väga kõrge rahulolu meie partnerettevõtete töö kvaliteedi osas ja sõiduki tavatöökojas remontimist kartma ei pea,” toonitab Kruus. Kui aga mõnel kliendil on siiski konkreetne soov remontida oma autot vaid margiesinduses, siis on seda võimalik teha, kui valitakse Ifi Superkasko Lux+ pakett.

Samuti saab võimaluse korral ka antud kaitse ka mõnele teisele paketile lisaks juurde osta. Selle tegemiseks tuleks ühendust võtta Ifi Kindlustustelefonil 777 1211.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.