If Kindlustuse blogi

Liiklusavarii välismaal: kas ning kuidas lahendab olukorra kindlustusselts?

Väljaspool Eestit autoga liiklemine on muutunud juba üpriski tavaliseks nähtuseks. Olgu see tööga seotud või lihtsalt perega ringi reisimine – vahetevahel tuleb taolisi olukordi ikka ette. Kuid pole oluline, kus sa autoga sõidad, liiklusõnnetusse sattumine on endiselt võimalus, millega tuleb arvestada.

Kui aga peakski juhtuma avarii välismaal Eesti sõidukiga, siis kuidas lahendab olukorra kindlustusselts?

Liiklusõnnetused välisriikides

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tuleb välisriigis toimunud avariide puhul alustuseks lähtuda sellest, kas õnnetus leidis aset Euroopa majanduspiirkonnas või kuskil mujal.

Euroopa majanduspiirkondades on lugu lihtsam: õnnetus registreeritakse koha peal ära ning Eestisse tagasi tulles teeb kindlustusselts sinu auto korda.

Riikides, mis aga ei kuulu Euroopa majanduspiirkonda (nt Suurbritannia, Ukraina, Venemaa, Valgevene), tuleb kahju hüvitamist nõuda sündmuskohariigis. Mõlemal juhul on võetud arvesse asjaolu, et õnnetuse põhjustajaks ei olnud sina.

Kui avarii põhjustajaks oled sina, hüvitab kahjud teisele osapoolele sinu kindlustusselts.

Sellegipoolest tasub alati rohkema informatsiooni saamiseks ühendust võtta If Kindlustuse infotelefoniga 777 1211, sealt saab head nõu, mida edasi teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.