Mida silmas pidada, kui lähed elektriautoga reisile?

Elektriautoga reisile minnes tuleb täna veel natuke rohkem eeltööd teha.Foto: Shutterstock

Inimeste autoparkidesse lisandub aasta aastalt aina enam elektriautosid. See tähendab, et aina enam käiakse nendega ka pikematel reisidel. Mida aga pikemaid sõite ette võttes silmas pidada?

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul on kõige olulisem planeerida oma reisi. “Kuna elektriautode laadimistaristuid alles arendatakse, on kõige mõistlikum paika panna esmalt kõik auto laadimisega seonduv,” soovitab ta. 

Kindlasti on mõistlik sõlmida ka kaskokindlustus. “Kõikide kaskopakettidega on kaasas tasuta Autoabi, mis aitab ka siis, kui peaksid tühja akuga teepervele jääma,” selgitab Piiroja. If Kindlustuse kaskopaketi kasuks räägib ka asjaolu, et lisaks autole on kaitstud ka autoga kaasaskäivad laadimistarvikud. 

Kui õnnetuses saavad laadimistarvikud kahjustada või need varastatakse, siis kasko olemasolul hüvitatakse need 2000 euro ulatuses ja seda ilma omavastutuseta.

Hea on teada ka seda, et If Kindlustus maksab elektriauto turuväärtusest 15% kõrgema hüvitise, kui sõiduk õnnetuse tagajärjel hävineb täielikult või nii palju, et selle taastamine ei ole enam mõistlik.

Kaskokindlustuse hinda oma sõidukile saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.