If Kindlustuse blogi

Mida teha, kui avariis osalenud ei suuda jõuda kokkuleppele, kes õnnetuse põhjustas?

Foto: Shutterstock.

Liiklusõnnetuse süüdlast on sageli raske kindlaks määrata ning paremal juhul mõlemad osapooled arvavadki, et neil oli õigus. Teisel juhul püüab süüdlane oma vastutusest välja nihverdada ja teadlikult valeinfot anda.

Sellisel juhul tuleb igal juhul kohale kutsuda politsei, kes olukorra fikseerib ja õigeid küsimusi esitab. Samas ei tähenda see automaatselt, et olukord laheneb. Tavaliselt läheb asi edasi kahjukäsitlusse, kes lahenduse leidmisega edasi tegeleb.

Aga mida sellisel juhul teha? Autoga kohe sõita pole võimalik ja remonti viia ka ei taha enne, kui kõik kindel. Aga millega siis sõita?

Asendusauto või päevaraha

Sellisel juhul aitab kaskokindlustus, mis katab ka asendusauto kulud vaidluse ja remondiperioodi ajaks. Kindlasti tuleks kaskot sõlmides lepingutingimused selgeks teha, kas ja kui kauaks asendusautot saab ning kes selle üldse valib või määrab.

If Kindlustuses algab asendusauto kasko teisest tasemest ehk Superkasko Extra. Asendusauto saab If Kindlustuse koostööpartneri juurest ja see peab olema kindlustusandjaga kooskõlastatud. Asendusauto asemel on võimalik valida rahaline hüvitis (30 €/päev, Lux+ paketiga 60€/päev). Tuleb siiski meeles pidada, et rahalist hüvitist ei saa rohkem kui 7 päeva eest.

Kui auto on oluline vahend elatiseteenimiseks või ilma selleta ei saa, siis tasuks kindlasti kaskokindlustuse leping valida asendusauto võimalusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.