If Kindlustuse blogi

Milliste õnnetuste puhul puudub kaskokindlustuse olemasolul omavastutus?

If kaskokindlustus hüvitab omavastutuseta ka erinevad klaasikahjud, mis on kõige enamlevinud kaskokindlustuse juhtumid üldse.Foto: Shutterstock

Autoga õnnetusse ei taha mitte keegi sattuda. Intsidente aga juhtub ning nende puhul on hea, kui olemas lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele olemas ka kaskokindlustus. Vahel on kaskokindlustuse puhul ka kahjude hüvitamisel omavastutus 0 eurot. Milliste õnnetuste puhul hüvitatakse kahjud sajaprotsendiliselt?

Kaskokindlustuspaketid on erinevad

If Kindlustuse kaskokindlustus hüvitab sõidukijuhile sajaprotsendiliselt näiteks vältimatu metsloomale otsasõidu, mis võiks tihti tuua autoomanikule kaasa väga suured kulutused.

Ifi kaskokindlustus hüvitab omavastutuseta ka erinevad klaasikahjud, mis on kõige enam levinud kaskokindlustuse juhtumid üldse. Lisaks kuuluvad hüvitamisele ka autoabi kasutamise kulud ning võtmete varguse korral ka nende vahetamise kulud.

If Kindlustus pakub nelja erinevat kaskokindlustuspaketti. Seega tasub kindlasti tutvuda, milliseid kahjusid erinevad paketid katavad ning milline on autoomanikule kõige mõistlikum valida. Näiteks Superkasko Lux ja Superkasko Lux+ pakuvad klientidele omavastutuseta nii pagasikindlustust kui hüvitist auto reisitõrgete korral välismaal.

Auto reisitõrke hüvitamine tähendab, et kui välismaal olles juhtub autoga õnnetus, mille tagajärjel ei ole võimalik reisi jätkata, siis sel juhul hüvitatakse sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse, kokku 1000 euro ulatuses kõigi reisijate peale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.