If Kindlustuse blogi

Näpin autoroolis telefoni ja põhjustan õnnetuse. Kas kasko aitab?

Roolis olles tuleb tegeleda ainult autojuhtimisega. Kõrvaliste asjadega tegele siis, kui auto on seisma jäetud.Foto: Shutterstock

Kahjuks on tõsiasi, et inimesed tegelevad roolis kõrvaliste asjadega. Sageli on peamiseks tähelepanu kõrvalejuhtijaks telefon. Kui nüüd aga juhtub õnnetus selle tõttu, et tegeletakse roolis kõrvaliste asjadega, siis kas kasko aitab?

“Kaskokindlustus aitab loomulikult ootamatute õnnetuste puhul,” selgitab If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg ehk kaskokindlustus siin küll aitab, kuid antud juhul ei ole see peamine. Selliste juhtumite korral ei ole enam kõige olulisem see, kas auto saab mõne vigastuse või mitte. “Autoroolis kõrvaliste asjadega tegelemine võib panna reaalselt ohtu nii enda kui kaasliiklejate elu,” räägib Veilberg.

Kindlustus võib ju auto korda teha, kuid inimesed võivad autojuhtide tähelepanematuse tõttu viga saada ja halvemal juhul jäädavate kahjustustega normaalsest elust ilma jääda. Nii ei ole Veilbergi sõnul üldse vaja keskenduda sellele, kas kasko aitab auto korda teha või mitte. Esimesel kohal on ikkagi reaalsed vigastused, mida autoroolis tähelepanu kaotamine liiklejale kaasa võib tuua. 

“Ka ainuüksi sekund või kaks tähelepanukaotust võib tekitada väga suure probleemi, kuna auto sõidab selle ajaga tükk maad edasi,” toonitab Veilberg. Ja kui palju me tegelikult kulutame aega, kui autoroolis telefoni kasutame? Õige vastus on liiga palju juba hetkest, kui pilgu telefonile heidame. Sõidu ajal tuleb ikka sajaprotsendiliselt pühenduda liikluses osalemisele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.