Inbanki blogi

5 väga kallist ja erilist kasutatud autot, mida Eestis hetkel osta saab

Fotod: Auto24.ee

Investeerisid mõni aasta tagasi sõbra start-up’i ja nüüd müüdi see maha ning sul on arvel ebamõistlik hulk sularaha? Ole mureta, lahendus on olemas.

Võtsime taaskord ette Auto24.ee kuulutuste portaali ning otsisime välja mõned väga kallid, aga ägedad autod, millesse kohe oma raha ära paigutada. Muidu löövad veel koid sisse. Hinnapiir läks seekord niipidi, et kindlasti oleks üle 100 000 euro.

Panime rangelt valiku tingimuseks, et auto peab asuma Eestis. Muidugi on nii Soomes kui Lätis leida ka väga ihaldusväärseid sõidukeid, aga see muudaks valiku juba eriti keeruliseks.

Jaguar Project 8, 252 000 eurot

Tõepoolest, tegu ei ole kasutatud autoga, aga niivõrd eriline sõiduk oleks patt välja jätta.

Fotod: Auto24.ee

Lühidalt: 5-liitrine V8, 600 hobujõudu, 0-100 km/h 3,2 sekundiga, nelikvedu ja tippkiirus 322 km/h.

Kaalu säästmiseks on kõik kerepaneelid A-piilarist eespool lausa süsinikkiust ning autot toodeti vaid 300 eksemplari, neist 75 Euroopasse.

Fotod: Auto24.ee

Seega on tegu nii väga hea autoga, kui ka potentsiaalse investeeringuga. Võimalus oma raha veelgi kasvatada!

Porsche 911, GT3 RS Weissach, 230 000 eurot

Porsche kõige-kõigem 911 versioon on tõeline legend. See 520-hobujõuline elukas on tõeline rajarelv, aga vajadusel kannatab ka igapäevaselt sõita. Mitte küll otseselt mugavalt, aga on tehtav

Fotod: Auto24.ee

Selle auto puhul on veel tegu Weissach erimudeliga, millega kaasnevad muuhulgas erilised rohelised istmed. Rohkelt on lisa- ja mugavusvarustust.

Kiirendus on sellel autol 3,2 sekundit sajani. Ühesõnaga – raju Porsche, mis kõikide olude kokkulangemisel ei tohiks oluliselt hinnas langeda. Need on erilised ja neid toodeti piiratud arv.

BMW M760 Li xDrive V12, 155 000 eurot

1600 kilomeetrit pole just eriline läbisõit, aga kasutatud autona ta kvalifitseerub.

BMW pole 7. seeriast kunagi päris M-mudelit teinud, aga M760 on suhteliselt ausalt oma M-tähised ära teeninud.

Fotod: Auto24.ee

V12 mootor, mis toodab 610 hobujõudu ja veab edasi 2,2 tonnist luksuslaeva kiirusega, mida tavamõistusel on raske hoomata. 100 km/h saabub 3,9 sekundiga, 200 aga kõigest 12,9 sekundi möödudes.

Seda kõike autos, kus on olemas kogu luksusvarustus, mida üldse hing ihaldada võib.

Fotod: Auto24.ee

See auto, erinevalt kahest eelmisest, ei ole muidugi suurem asi investeering ja järelturu väärtus kukub veel aastaid kolinal. Aga seda kolinat pole kuulda, sest salong on nii vaikne…

Dodge Viper SRT10, 118 000 eurot

Eelmise BMW ja selle Viperi vahele jääb muidugi veel palju autosid, aga kui otsustasime võtta midagi natuke teistsugust.

Fotod: Auto24.ee

Tulipunane V10 mootoriga Viper SRT10, millel veel ka Track Package varustustase, on põhimõtteliselt nii eriline, kui Eestis üldse olla saab.

Viper ei ole algaja auto, paljudel juhtudel pole Viper isegi enam-vähem oskaja sõiduk. See on loom, mis vajab väga kindlat taltsutajat. Aga kui see õnnestub, siis on auhind vääriline. 640 möirgavat hobust viivad punast rästikut edasi välimusele vääriliselt.

Fotod: Auto24.ee

Vipereid enam ei toodeta, seega võib olla tegu mõistliku ostuga. Või noh, enam-vähem mõistliku. Vist.

Audi R8 V10, 104 900 eurot

Samuti V10 mootoriga, aga 3 liitrit väiksema töömahuga R8 on palju tsiviliseeritum superauto kui Viper.

Fotod: Auto24.ee

Silmapaistva välimusega, aga ka igapäevaselt normaalselt liigeldav Audi teeb 0-100 km/h kõigest 3,2 sekundiga. Konkreetne auto on originaalis punane ja kiletatud halliks, seega sama raha eest saab kaks autovärvi.

R8 mudeleid on müügis mitmeid ja kui ootamatu rahasadu oli eriti suur, siis tegelikult võiks kaaluda sellise erimudeli ostmist.

Tegu on küll uue autoga, aga tagaveoline Audi Sport versioon on kindlasti väärt seotus ning näitab kahtlemata teie teadlikkust ja head maitset.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.