Inbanki blogi

Päeva kuulutused: uus aasta on toonud müüki mitmeid erilisi ja veidraid autosid

Fotod: Auto24.ee

Saabud pikkade pühade järel tööle, avad Auto24.ee kuulutusteportaali ja leiad sealt väga huvitavaid autosid. Seega, tarvis kohe aasta esimene valik teie ette tuua.

Mingit ühtset joont siit otsida ei tasu. Valik on kirju nagu vana-aasta õhtu ilutulestik. Hinnaklassis oleme siiski jäänud alla 5000 euro piiri.

Peugeot 305, 1984. aasta, 400 eurot

Ligi 40 aastat vana universaalkerega Peugeot. Kahtlemata vana, vaieldamatult haruldane. Kas ka hea, seda on raske öelda.

Hind 400 eurot viitab, et tegemist on väga tõsise projektiga, kuigi piltidelt paistab täitsa kabe auto. Seisma on see pandud juba 2003. aastal ja isegi kui mootor on töökorras, tähendab see ikkagi võrdlemisi kapitaalset remonti.

Kaua seisnud autodel tuleb igal juhul välja vahetada kõikvõimalikud voolikud ja tihendid. Aga kui õnnestub liikuma saada, on eriline ja praktiline auto nagu muidu saadud.

Ford Taunus, 1974. aasta, 1700 eurot

Silme ette tekib 1970ndate Inglismaa, kus kurjad pangaröövlid sellise Taunusega võimude eest pageda püüavad. 73 hobujõudu pole selleks ilmselt parim valik, aga omal ajal polnud ka teistel palju rohkem. Samas on auto tühimass kõigest 970 kilo. Tänapäeval ei kaalu väikeautod ka nii vähe.

Tegemist on samuti projektiautoga. Keretöid on piltide ja ka müüja sõnul vaja tublisti teha. Samas on tegemist liikuva autoga ja kõik vajalikud detailid on alles.

Võimalusi on mitmeid. Taastada originaalkorda, hoida lihtsalt natuke aega veel elus, panna sisse hoopis mingi muu mootor, lase ainult fantaasial (ja rahal) lennata. Toorik on igatahes äge.

Lisaks see fakt, et tegemist on 1974. aastal Eestis registreeritud autoga, on samuti märkimisväärne.

Subaru Justy 4WD, 1986. aasta, 2600 eurot

Sellel autol on sama võimas mootor kui eeltoodud Taunusel, aga tühimass on kõigest 820 kilo ja lisaks sellele on tegemist nelikveolise autoga!

Hiljuti on autol vahetatud mootor, peal uuema põlvkonna sissepritsega jõuallikas. Äsja tehtud korda summuti ja kaasa kitsad plekkveljed millel peal Continental IceContact 2 155/65R14 ja kaasa saab ka suverehvid.

Sees Impreza sportistmed ja Sparco rool, aga mõlemate puhul saab originaalid kaasa.

Ja kõige lõpuks kõige tähtsam – autol on paigaldatud põhjavalgus! 2000ndad on täiega tagasi.

BMW 530, 1999. aasta, 4000 eurot

See värv! Võib olla ei ole E39 põlvkond hetkel kõige parema mainega ja jõudnud ikka, kus neid sõidetakse lihtsalt lõpuni. Aga sellise värvi ja nii pika tehtud tööde nimekirjaga tasuks ikka väga tõsiselt kaaluda.

Keegi on näinud väga palju vaeva ja tundub, et vähemalt värvitööd on tehtud korralikult. Olulisemad asjad, mida välja tuua on täielikult välja vahetatud pidurid, taastatud turbo, tehtud roostetõrjet ja siis veel umbes sada asja. Lugege kuulutust.

Nagu müüja ütleb: “Kui meeldib tähelepanu ja töökindel tehnika olematute hoolduskuludega, siis see auto on just sulle!” Hoolduskulusid ei oska kommenteerida, aga auto on ju iseenesest eriline küll. Loodetavasti tuleb see Nokia telefon autoga kaasa.

Kuidas osta?

Kui nüüd tunned, et su elust on puudu täpselt sellised autod, aga kohe ei tahaks nagu säästude kallale minna, siis ostmiseks võib kasutada näiteks Inbanki autolaenu, millel on kolm olulist eelist:

  • puudub sissemaksu kohustus
  • kaskokindlustus on vabatahtlik
  • vanus ei ole takistuseks

Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks ja sissemaksuks lähevad kõik säästud.

Autolaen on finantsteenus. Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. Teenust osutab Inbank AS.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.