Neste blogi

Kas suudaksid ette kujutada Londonit ilma autodeta?

Kujuta ette Londonit ilma autodeta. Just nii palju vähem paisati 2017. aastal õhku heitmeid tänu Neste taastuvallikatest valmistatud kütuste kasutamisele. See on sama hea, kui Londonis poleks aasta jooksul ühtegi autot liikunud.

Neste taastuvast toormest toodetud kütusega, millega asendati fosiilseid kütuseid, vähendati saasteainete emissiooni 2017. aastal 8,3 miljonit tonni. Et selle numbri suurusest paremini ettekujutust saada, võiks korraks mõelda Londonile, kus ummikud on peaaegu ööpäevane nähtus – kolm miljonit autot paiskavad aasta jooksul brittide metropolis õhku sama palju heitmeid, kui Neste oma puhtamate kütustega ära hoidis.

Kasvuhoonegaaside hulk vähenes 2016. aastal Neste taastuvatest allikatest toodetud kütuste kasutamise tõttu samuti üsna suurel hulgal – 1,6 miljonit tonni eraldus neid vähem. Selle üheks peamiseks põhjuseks on Neste MY Renewable Diesel, mille tootmise maht Soomes, Hollandis ja Singapuris asuvates Neste rafineerimistehastes kasvas oluliselt.

Saasteainete emisooni vähenemist arvutatakse taastuvatest allikatest toodetud diislikütuste puhul, võrreldes neid Eruoopa traditsioonilise diislikütusega ja selle saasteainete kogusega. See vahe näitab Neste poolt ära hoitud keskkonnakahjusid ja panust keskkonna parandamisse.

Vaata lähemalt, kuidas erinevus palja silmaga näha, näiteks sellest videost:

90 protsenti vähem süsinikuheidet – võid selle saavutada ka oma autoga

Igaüks saab tegelikult sellele üsna lihtsalt kaasa aidata, et tema autosõitudest kannataks keskkond oluliselt vähem. Nimelt saab oma auto süsinikujälge vähendada 90%, kui asendada fossiilsest toormest valmistatud traditsiooniline diislikütus Neste MY Renewable Diesel´iga. See on täielikult valmistatud muidu kasututest jäätmetest nagu loomsed rasvad, kasutatud toiduõlid ja taimse õli jäägid. Jäätmed moodustavad koguni 80 protsenti Neste taastuvatest allikatest valmistatud kütuse toormest.

See, et oma autoga 90 protsenti süsinikuheitmeid vähendada, pole tegelikult ainult hea tahte küsimus. Tulemused peaks olema kohe näha kasvõi oma koduõues ja ümbruses, sest Neste MY Renewable Diesel´i kasutamine vähendab nii lämmastikuühendite, tahkete osakeste kui vingugaasi hulka, mida diiselauto eraldab. Mida vanem ja lihtsam diiselmootor, seda suuremat kasu heitmete vähendamise näol sellise kütuse kasutamine annab.

Neste MY Renewable Diesel on praegu saadaval Soomes ja USAs Californias, kuid trend jätkub ja keskkonnasõbralike kütuste kasutamine laieneb kindlasti tulevikus ka paljudesse teistesse riikidesse. Rootsisse sattudes maksab näiteks otsida HVO märgistusega diislikütust, kus HVO (Hydrotreated Vegetable Oil ehk taastuvatest allikatest toodetud) on saadaval paljude müüjate juurest. Seda komponenti kasutatakse ka meil Baltimaades mitmetes kütusesegudes, mis aitab leida kütuste seast selle, mis tagab puhtama keskkonna.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.